WYDARZENIA

W co wierzy fizyk ?

Nauka i religia nie są sobie przeciwne. Na przykład 80% fizyków zajmujących się prapoczątkiem świata deklaruje wiarę w Boga. O tym czy katolik nie używa rozumu, a fizyk jest ateistą będą rozmawiać wybitny teolog, filozof i publicysta ojciec Maciej Zięba – dominikanin, który jest absolwentem fizyki oraz prof. Jan Sobczyk z Zakładu Fizyki Neutrin.

Debata odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, tj, 25 marca 2013 r., o godz. 18:00, w sali im. Rzewuskiego na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego (Rotunda Fizyków przy pl. Borna). Spotkanie poprowadzi także fizyk prof. Robert Olkiewicz – prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstęp wolny – zapraszamy szczególnie licealistów i studentów.

 

(kdk)

Na podstawie: Uniwersytet Wrocławski , Polskie Radio

Zobacz także
Świdnica miastem Jana Pawła II
Zaniepokojeni losem chrześcijan

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość