WYDARZENIA

Katolicka inicjatywa

17 stycznia 2008 z inicjatywy ks. prałata Józefa Molendy została utworzona Fundacja Katolicka Inicjatywa „BERIT”. Działalność Fundacji głowinie oparte jest na krzewieniu kultury i sztuki jako ważnych dziedzin życia społecznego, wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, przeciwdziałaniu patologiom społecznym, prowadzeniu działalności charytatywnej na rzecz ubogich, ludzi starszych, chorych i samotnych, osób niepełnosprawnych i specjalnej troski, rodzin wielodzietnych, niepełnych i dysfunkcyjnych.

Od samego początku swoją działalność Fundacja opiera na ludziach, którzy dzięki dobrej woli udzielają nam pomocy i wsparcia. Za pośrednictwem Portalu AKCJA Fundacja Katolicka Inicjatywa „BERIT” prosi o przekazanie 1% podatku na jej działalność. Dziękuje także tym ofiarodawcom, którzy w latach minionych i w roku bieżącym udzielili takiego wsparcia.

Fundacja Katolicka Inicjatywa „BERIT”, która ma siedzibę w Głuszycy, założyła ognisko muzyczne w Głuszycy, w którym dzieci uczą się grać na pianinie, flecie poprzecznym i gitarze. Jest organizatorem ligi halowej piłki nożnej, prowadzi klub sportowy oraz realizuje liczne projekty, których celem jest  edukacja, profilaktyka i przeciwdziałanie zagrożeniom cywilizacyjnym. Fundacja jest współorganizatorem wyjazdów letnich, półkolonii i kolonii dla dzieci i młodzieży, jak również licznych wydarzeń kulturalnych w naszej gminie jak: Józefiada, Różanecznik, Żywe Betlejem, Koncert Mikołajkowy.

Zarząd Fundacji serdecznie zaprasza osoby chętne do pomocy innym w ramach wolontariatu. Wszystkich chętnych do współpracy i pomocy są witani z ogromną radością. Od osób niepełnoletnich wymagana zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na piśmie.

(kk)

Na podstawie: ParafiaGłuszyca.pl

Zobacz także
Genom człowieka – dziedzictwo i zobowiązanie
Spotkanie Kolędników Misyjnych

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość