WYDARZENIA

Katolicka inicjatywa

17 stycznia 2008 z inicjatywy ks. prałata Józefa Molendy została utworzona Fundacja Katolicka Inicjatywa „BERIT”. Działalność Fundacji głowinie oparte jest na krzewieniu kultury i sztuki jako ważnych dziedzin życia społecznego, wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, przeciwdziałaniu patologiom społecznym, prowadzeniu działalności charytatywnej na rzecz ubogich, ludzi starszych, chorych i samotnych, osób niepełnosprawnych i specjalnej troski, rodzin wielodzietnych, niepełnych i dysfunkcyjnych.

Od samego początku swoją działalność Fundacja opiera na ludziach, którzy dzięki dobrej woli udzielają nam pomocy i wsparcia. Za pośrednictwem Portalu AKCJA Fundacja Katolicka Inicjatywa „BERIT” prosi o przekazanie 1% podatku na jej działalność. Dziękuje także tym ofiarodawcom, którzy w latach minionych i w roku bieżącym udzielili takiego wsparcia.

Fundacja Katolicka Inicjatywa „BERIT”, która ma siedzibę w Głuszycy, założyła ognisko muzyczne w Głuszycy, w którym dzieci uczą się grać na pianinie, flecie poprzecznym i gitarze. Jest organizatorem ligi halowej piłki nożnej, prowadzi klub sportowy oraz realizuje liczne projekty, których celem jest  edukacja, profilaktyka i przeciwdziałanie zagrożeniom cywilizacyjnym. Fundacja jest współorganizatorem wyjazdów letnich, półkolonii i kolonii dla dzieci i młodzieży, jak również licznych wydarzeń kulturalnych w naszej gminie jak: Józefiada, Różanecznik, Żywe Betlejem, Koncert Mikołajkowy.

Zarząd Fundacji serdecznie zaprasza osoby chętne do pomocy innym w ramach wolontariatu. Wszystkich chętnych do współpracy i pomocy są witani z ogromną radością. Od osób niepełnoletnich wymagana zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na piśmie.

(kk)

Na podstawie: ParafiaGłuszyca.pl

Zobacz także
Pod prąd
Ostrze włóczni

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status