WYDARZENIA

Pielgrzymujemy do Barda

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej przybędą z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie.

W Liście na Rok Wiary, Ksiądz Biskup Ignacy Dec, zapraszając wiernych Diecezji Świdnickiej do Barda napisał o tym miejscu m.in.: >> Niech ono stanie się dla nas swoistą stolicą w Roku Wiary. Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, 15 sierpnia 1959 r. przypominał, że Bardo „usadowiło się w przełomie Nysy Kłodzkiej, tworząc południowe wrota do Polski. Tymi właśnie wrotami weszło do Polski chrześcijaństwo i u tych wrót Królowa Polski założyła jedną ze swoich stolic”. Nawiązując do tych słów Prymasa Tysiąclecia tym bardziej chcemy u stóp Matki Bożej, czczonej w miejscu będącym bramą wiary (porta fidei) dla naszej Ojczyzny, dziękować Bogu za łaskę wiary, ale także prosić o jej przymnożenie i jednocześnie pamiętać o tych, którym trudno uwierzyć lub którzy odstąpili od chrześcijańskiego stylu życia. Szczególną okazją do wspólnej modlitwy w tym sanktuarium będą (…) wiosenne pielgrzymki, podczas których u stóp Strażniczki Wiary Świętej spotkają się poszczególne dekanaty naszej diecezji. kolejne soboty do Bazyliki Mniejszej w Bardzie, gdzie gospodarzami są Ojcowie Redemptoryści. <<

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej, a także sympatycy Akcji Katolickiej są zaproszone do udziału w trwającym pielgrzymowaniu naszej Diecezji do Sanktuarium w Bardo na sobotę 11 maja 2013 r.  O godz. 10:00 weźmiemy udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość sięgnięcia po posługę kapłanów w Sakramencie Pokuty. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11:00. Po przewie na posiłek w Bazylice rozpocznie się modlitwa różańcowa (dla pielgrzymów, którzy nie mogą iść w góry) i wyjście na Dróżki z Figurką Matki Bożej. Zakończenie przewiduje się na godz. 15:00.

Zobacz także
Zaproś Franciszka
Gdzie chrzest, tam nadzieja

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status