WYDARZENIA

Celebracja naszej wiary

W Roku Wiary chcemy z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii (por. Porta Fidei 9). Aby zaznaczyć więź pomiędzy wiarą i Eucharystią, w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, Ojciec Święty od godz. 17:00 w Bazylice św. Piotra na Watykanie będzie przewodniczył godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Papież Franciszek zachęca, by we wszystkich kościołach katedralnych, a także w kościołach parafialnych, chrześcijanie połączyli się o tej samej porze we wspólnej modlitwie Adoracji wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

Podejmując to papieskie zaproszenie proszę, by Księża Proboszczowie zorganizowali w swoich parafiach w pierwszą niedzielę czerwca od godz. 17:00 godzinę Adoracji eucharystycznej. Ufam, że jako wspólnota diecezjalna zjednoczymy się wraz z całym Kościołem i Następcą św. Piotra na modlitwie przed naszym Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Komunikat odczytany w kościołach Diecezji Świdnickiej – w niedzielę 26 maja 2013 r.

 Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Cudowna noc i piękne dni
Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status