NAMYSŁY

Liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Biskupi   polscy,   zgromadzeni   na   360   zebraniu   plenarnym   Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem w dniu 26 listopada 2012 r., podjęli decyzję, aby wprowadzić na terenie Polski święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 

W  następstwie  tej  decyzji,  w  dniu  13  lutego  2013  roku.  watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Kościoła w  Polsce nowe święto oraz zatwierdziła jego coroczne obchody na czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Pierwsze obchody nowego święta przypadną w tym roku w czwartek 23 maja. Zachęcając do licznego udziału w tegorocznych i kolejnych obchodach ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Biskupi polscy życzą, aby święto, wprowadzone w ostatnich dniach pontyfikatu papieża Benedykta XVI i będące dla Kościoła  w  Polsce  niejako  jego  testamentem  duchowym,  przyczyniało  się  do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

Bp Wojciech Polak

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 19 kwietnia 2013 roku

Komunikat w związku z wprowadzeniem do kalendarza liturgicznego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – opublikowany przez Świdnicką Kurię Biskupią.  

Przeczytaj również: „Nowe święto dla Polski”  – wypowiedź Ks. Biskupa Adama Bałabucha opublikowaną na łamach Naszego Dziennika.

Zobacz także
Czy każdy może się nawrócić?
Ważne zadanie Kościoła

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status