WYDARZENIA

Pamiętamy…

Tragedia Smoleńska nadal, a może nawet coraz bardziej, wzbudza wśród wielu osób nie tylko potrzebę poznania przyczyn katastrofy rządowego samolotu. W kolejnych miejscach w Polsce czci się też pamięć o 96 ofiarach dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce 10 kwietnia 2010 r.

W najbliższą niedzielę – 2 czerwca 2013 r. – w Ząbkowicach Śląskich odsłonięty i poświęcony zostanie obelisk upamiętniający ofiary największej narodowej tragedii, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego Małżonka Maria, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osoby, które udawały się jako oficjalna delegacja Polski na uroczystości 70 rocznicy zbrodni ludobójstwa w Katyniu.

Uroczystości odbędą się w Parafii pw. Św. Jadwigi. Pierwszym ich akcent to okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu młodzieży o godz. 14:30. Następnie o godz. 15:00 Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Ignacy Dec – ordynariusz Diecezji Świdnickiej, który wygłosi homilię i poświęci obelisk usytuowany na placu kościelnym. Przez cały dzień będzie też można oglądać wystawę pt.:  „Zbrodnia katyńska”. Ekspozycja została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

(js)

Zobacz także
Ostatni koncert „Bardzkiego Lata Organowego”
Sail by way of Clinical tests using our Essay Crafting Support
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status