WYDARZENIA

Apel w związku z sytuacją w Egipcie

Z głę­bo­kim nie­po­ko­jem obserwujemy dra­ma­tycz­ne i na­si­la­ją­ce się epizody przemocy wobec chrześcijan w Egipcie. Konflikt ten przyniósł już setki ofiar, spalono kilkadziesiąt świątyń chrześcijańskich.

Wzy­wam wier­nych Diecezji Świdnickiej oraz ludzi dobrej woli, by modli­li się o pokój, żeby wy­sił­ki na rzecz po­jed­na­nia wzię­ły górę nad podziałami i ura­za­mi. Wznieśmy nasze modlitwy, by jak najprędzej przy­wró­co­no pokój i we wła­ści­wy spo­sób od­po­wie­dzia­no na słusz­ne aspi­ra­cje oby­wa­te­li, przy po­sza­no­wa­niu ich nienaruszalnej godności.

Pragnę prosić polski Rząd, Parlament, wszystkich przy­wód­ców po­li­tycz­nych do obrony chrześcijan mieszkających w Egipcie, którzy padają coraz częściej skutkom chrystianofobii.

Wyrażam swoją łączność i solidarność z Patriarchą Teodorem II i wiernymi Kościoła koptyjskiego, którzy doświadczają najbardziej mowy nienawiści. Kościół koptyjski jest mocnym i znaczącym obrońcą wiary chrześcijańskiej. Zdajemy sobie sprawę, że status Egiptu w dziejach chrześcijaństwa jest wyjątkowy, to przecież Egipt dał schronienie Świętej Rodzinie, po Jej ucieczce z Judei przed prześladowaniem Heroda. Od zarania chrześcijaństwa Kościół koptyjski odgrywał też centralną rolę w teologii chrześcijańskiej, powstało w nim wiele tekstów, które stanowią niezwykle ważne zasoby świętej teologii.

Jako Biskup Kościoła rzymskokatolickiego zawierzam w modlitwie do naszego Pana Kościół cierpiący w Egipcie, prosząc o dar pokoju oraz o siłę w cierpieniach dla chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli.

bp Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Rekolekcje asystentów diecezjalnych Akcji Katolickiej w Bardzie Śląskim
Zawsze po stronie prawdy – 2: „Socjalizm to jest nowotwór, który się pojawił w narodzie”
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość