WYDARZENIA

Góry Ojcostwa

„Góry Ojcostwa” to dwudniowe wyprawy ojców z dziećmi Czas wyprawy jest bogactwem samym w sobie. Zaczerpnięcie inspiracji dla własnego ojcostwa,  podjęcie próby lepszego poznania swego dziecka przez przebywanie z nim, rozmowy, czas w gronie innych mężczyzn, świadomość celu, motywacja, to tylko część tego, co wydarza się w trasie.

Góry są dobrym miejscem do tego, aby to wszystko i o wiele więcej wydarzyło się z właściwą sobie powagą, siłą, mocą, natężeniem, a co za tym idzie, aby wpisało się jako ważny punkt na ścieżce ojcowskiej przygody kształtowania więzi z dzieckiem i przygotowania do odpowiedzialnego i mądrego życia w dorosłości. Od siły więzi, jaką ojciec stworzy ze swym dzieckiem zależy bardzo wiele. Dlatego warto podejmować trud i „tracić czas”. Ta „strata” szybciej niż nam się wydaje okaże się złotą inwestycją…

Góry są w sposób szczególny wybrane do tego, aby w czasie przebywania wśród nich mówił do nas Bóg. Ale jest to również czas, w którym ojcowie mogą w sposób intensywny, osobisty, zdecydowany, bliski i uroczysty przekazywać prawdy i wartości swoim dzieciom. Jest szansa, że przekaz, który wydarzy się w górach zostanie „zapisany na stałe” na matrycy naszej pamięci.

Pierwsza wyprawa pod hasłem „Góry Ojcostwa” będzie się odbywać w dniach    24 – 25 sierpnia 2013 r. Temat wyprawy brzmi: „7 GÓR – biblijne inspiracje dla ojcostwa”. Wyprawa jest propozycją dla wszystkich, którzy Pismo Święte traktują jak Słowo Życia i chcą przeżywać w życiu osobistym, w tym również, a może przede wszystkim w doświadczeniu ojcostwa wydarzenia, które były doświadczeniem proroków, patriarchów, apostołów oraz uczniów Jezusa. Te wydarzenia, które miały i nadal mają znaczący wpływ na historię zbawienia miały miejsce w górach.

Trasa wyprawy:

Dzień I – 24.08.2013 – sobota: ok. godz. 9:00 – Międzygórze (możliwość zostawienia samochodu) –  Śnieżnik – Schronisko pod Śnieżnikiem (nocleg) 

Dzień II – 25.08.2013 – niedziela: Schronisko pod Śnieżnikiem – Góra Igliczna – Msza Święta o godz. 12:00 – Międzygórze – zakończenie – ok. godz. 15:00 w Międzygórzu. 

Koszt (w cenie: nocleg, obiadokolacja, materiały pomocnicze do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu, skrypt „7 gór – biblijne inspiracje dla ojców”): – 65 zł od osoby (nocleg w pokoju wieloosobowym, 8 lub 10 os.), – 75 zł od osoby (nocleg w pokoju 6-osobowym), – 85 zł od osoby (nocleg w pokoju 4 osobowym). Na wyprawę zabieramy: wygodne buty, płaszcz przeciw deszczowy, jedzonko i picie, coś na kanapki na śniadanie niedzielne lub pieniądze na zakup czegoś na ciepło w schronisku. Dojazd na miejsce w Międzygórzu we własnym zakresie (autobus z Kłodzka, lub samochód) – umówione miejsce po kontakcie mailowym i/lub telefonicznym.

Więcej informacji o „Górach Ojcostwa” oraz zapisy na wyprawy przyjmuje Pan Jarosław Komorowski – e-mail: goryojcostwa@gmail.com lub komorowskijaroslaw@gmail.com lub tel. 500224135.

(kk)

Na podstawie: goryojcostwa.blogspot.com

Fot: Góry Ojcostwa na Facebook’u

Zobacz także
Uwolnienie się od odpowiedzialności za drugiego człowieka
Modlitwa, pamięć, obecność

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość