WYDARZENIA

Zaproszenie na dożynki diecezjalne

„Uwielbiajmy Boga, który daje nam rosę z nieba i obfitość plonów ziemi”. Na fali płynącego czasu, dobiegły końca tegoroczne prace żniwne. Za zrządzeniem Bożym ziemia znowu wydała plony, aby trwało życie biologiczne ludzi, zwierząt i ptaków. Bóg obdarzył ziemię także stosowną pogodą do wydania owoców i do ich zebrania przez człowieka.

Drodzy diecezjanie, umiłowani rolnicy! Nadchodzi teraz czas podziękowania Panu Bogu i naszym rolnikom za zebrane zboże, z którego będzie nowy chleb, i za inne płody ziemi. W wielu gminach, powiatach i województwach odbywają się takie spotkania dożynkowe połączone z celebracją Mszy św. i z różnymi festynami.

Nasza Diecezja organizuje kolejny raz dożynki diecezjalne. W tym roku odbędą się one w Bystrzycy Kłodzkiej, w niedzielę, 8 września 2013 r. Serdecznie zapraszam naszych rolników i wszystkich diecezjan na to wielkie dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne płody ziemi. W Roku Wiary przybądźcie licznie na to modlitewne spotkanie z wdzięcznymi sercami i z wieńcami żniwnymi, z każdego dekanatu i każdej parafii.

Uroczystość dożynkowa rozpocznie się o godz. 13:00 celebracją Eucharystii w kościele parafialnym p.w. Św. Michała w Bystrzycy Kłodzkiej. Dziękując Bogu za płody i owoce ziemi, a rolnikom za ofiarną pracę, będziemy się także modlić o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców wsi, o pielęgnowanie pięknych tradycji folklorystycznych a także o sprawiedliwą, dobrą politykę państwa w sektorze polskiego rolnictwa.

W nadziei na liczne przybycie i na radosne spotkanie przed Bogiem z naszymi rolnikami – z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup

Ignacy Dec

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Pokój Tobie, Polsko
Współodpowiedzialność za przyjęcie uchodźców i za ich dalsze losy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status