WYDARZENIA

III Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca

Za kilka dni rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszych świątyniach i kaplicach będziemy wspólnie rozważać tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, polecając Panu Bogu sprawy Kościoła i Ojczyzny, a także nasze osobiste radości i troski. Od Matki Bożej będziemy ponownie uczyć się zawierzenia siebie, swojej teraźniejszości i przyszłości, Bożej Opatrzności.

Na ubiegłoroczną październikową diecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie przybyło ponad dwa tysiące osób. Obecność wspólnot Żywego Różańca z całej diecezji, wspólna modlitwa, udział w procesji dróżkami różańcowymi były dla nas cennym czasem doświadczenia wspólnoty wiary.

Drodzy bracia i siostry, dzieląc się z Wami wspomnieniem zeszłorocznego spotkania, gorąco zapraszam Was do udziału w tegorocznej pielgrzymce różańcowej. Szczególne słowa zaproszenia kieruję do wszystkich, którzy należą do Żywego Różańca w parafiach naszej diecezji. Proszę, przybądźcie jak najliczniej ze swoimi duszpasterzami do Barda w sobotę, 5 października 2013 r. Centralnym punktem pielgrzymki będzie celebracja Eucharystii w Bazylice Bardzkiej o godz. 10:00. Po Mszy św. przewidziana jest różańcowa procesja na Wzgórze do kaplic. Ufam, że zjednoczeni w modlitwie, pewni w Matczyną opiekę Maryi oraz Jej pomoc jako Królowej Różańca Świętego i Strażniczki Wiary,  doświadczymy wspólnie odnowienia naszej więzi z Bogiem i Kościołem.

Duszpasterzom, osobom życia konsekrowanego i wszystkim pielgrzymom, którzy przybędą do Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Błogosławiona wina
Tak mnie skrusz, tak mnie złam
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość