WYDARZENIA

III Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca

Za kilka dni rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszych świątyniach i kaplicach będziemy wspólnie rozważać tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, polecając Panu Bogu sprawy Kościoła i Ojczyzny, a także nasze osobiste radości i troski. Od Matki Bożej będziemy ponownie uczyć się zawierzenia siebie, swojej teraźniejszości i przyszłości, Bożej Opatrzności.

Na ubiegłoroczną październikową diecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie przybyło ponad dwa tysiące osób. Obecność wspólnot Żywego Różańca z całej diecezji, wspólna modlitwa, udział w procesji dróżkami różańcowymi były dla nas cennym czasem doświadczenia wspólnoty wiary.

Drodzy bracia i siostry, dzieląc się z Wami wspomnieniem zeszłorocznego spotkania, gorąco zapraszam Was do udziału w tegorocznej pielgrzymce różańcowej. Szczególne słowa zaproszenia kieruję do wszystkich, którzy należą do Żywego Różańca w parafiach naszej diecezji. Proszę, przybądźcie jak najliczniej ze swoimi duszpasterzami do Barda w sobotę, 5 października 2013 r. Centralnym punktem pielgrzymki będzie celebracja Eucharystii w Bazylice Bardzkiej o godz. 10:00. Po Mszy św. przewidziana jest różańcowa procesja na Wzgórze do kaplic. Ufam, że zjednoczeni w modlitwie, pewni w Matczyną opiekę Maryi oraz Jej pomoc jako Królowej Różańca Świętego i Strażniczki Wiary,  doświadczymy wspólnie odnowienia naszej więzi z Bogiem i Kościołem.

Duszpasterzom, osobom życia konsekrowanego i wszystkim pielgrzymom, którzy przybędą do Sanktuarium Matki Bożej w Bardzie z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Ikony miłości
Radośnie opowiedziane Narodzenie Pana
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status