WYDARZENIA

Oddał życie za wiarę

Błogosławiony Gerhard Hirschfelder urodził się 17 lutego 1907 r. w Kłodzku na Śląsku. Został wyświęcony na prezbitera 31 stycznia 1932 r. we Wrocławiu dla Hrabstwa Kłodzkiego, należącego do Archidiecezji Praskiej. Jako wikariusz i duszpasterz młodzieży, poprzez swoje bezkompromisowe zaangażowanie  na rzecz  młodych ludzi, popadł w konflikt z ówczesnymi władzami. Został aresztowany z powodu kazania, w którym między innymi powiedział: „Kto wyrywa z serc młodzieży wiarę w Chrystusa, jest zbrodniarzem”, a następnie zesłany do obozu koncentracyjnego w Dachau. Tam zmarł 1 sierpnia 1942 r. w wyniku maltretowania, niedożywienia i utraty sił.

W dniach 20 – 22 września 2013 r. z inicjatywy Parafii pw. Św. Bartłomieja w Kudowie Zdroju – Czermnej, odbędą się III Dni Błogosławionego Gerharda Hirschfeldera. Patronat nad tym duchowym spotkaniem objął Ksiądz Biskup Ignacy Dec – ordynariusz Diecezji Świdnickiej. Uroczystości rozpoczną się w piątek 20 września o godz. 18:00 Mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie młodzież z Kudowy Zdroju poprowadzi Drogę Krzyżową opartą o teksty Błogosławionego. Z kolei w sobotę 21 września 2013 r. o godz. 15:00 rozpocznie się przejście szlakiem Gerharda Hirschfeldera, a o godz. 17:00 wszyscy wysłuchamy koncertu Chóru Laudate Dominum i Zespołu Szkół Artystycznych z Broumova. Koncert będzie wprowadzeniem do premiery filmu poświęconego biografii Błogosławionego. I w niedzielę 22 września o godz. 12:00 w kościele parafialnym, w trzecią rocznicę beatyfikacji Gerharda Hirschfeldera, Mszę świętą dziękczynną odprawi Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Bibliodrama
Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status