WYDARZENIA

Oddał życie za wiarę

Błogosławiony Gerhard Hirschfelder urodził się 17 lutego 1907 r. w Kłodzku na Śląsku. Został wyświęcony na prezbitera 31 stycznia 1932 r. we Wrocławiu dla Hrabstwa Kłodzkiego, należącego do Archidiecezji Praskiej. Jako wikariusz i duszpasterz młodzieży, poprzez swoje bezkompromisowe zaangażowanie  na rzecz  młodych ludzi, popadł w konflikt z ówczesnymi władzami. Został aresztowany z powodu kazania, w którym między innymi powiedział: „Kto wyrywa z serc młodzieży wiarę w Chrystusa, jest zbrodniarzem”, a następnie zesłany do obozu koncentracyjnego w Dachau. Tam zmarł 1 sierpnia 1942 r. w wyniku maltretowania, niedożywienia i utraty sił.

W dniach 20 – 22 września 2013 r. z inicjatywy Parafii pw. Św. Bartłomieja w Kudowie Zdroju – Czermnej, odbędą się III Dni Błogosławionego Gerharda Hirschfeldera. Patronat nad tym duchowym spotkaniem objął Ksiądz Biskup Ignacy Dec – ordynariusz Diecezji Świdnickiej. Uroczystości rozpoczną się w piątek 20 września o godz. 18:00 Mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie młodzież z Kudowy Zdroju poprowadzi Drogę Krzyżową opartą o teksty Błogosławionego. Z kolei w sobotę 21 września 2013 r. o godz. 15:00 rozpocznie się przejście szlakiem Gerharda Hirschfeldera, a o godz. 17:00 wszyscy wysłuchamy koncertu Chóru Laudate Dominum i Zespołu Szkół Artystycznych z Broumova. Koncert będzie wprowadzeniem do premiery filmu poświęconego biografii Błogosławionego. I w niedzielę 22 września o godz. 12:00 w kościele parafialnym, w trzecią rocznicę beatyfikacji Gerharda Hirschfeldera, Mszę świętą dziękczynną odprawi Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Zatrzymaj się na modlitwie
Leć muzyczko!
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość