WYDARZENIA

„Cantata” o miłości

Święto Jadwiżańskie w Ząbkowicach Śląskich to przede wszystkim uroczystości odpustowe w Parafii pw. Św. Jadwigi. Uroczystej sumie w „imieniny wspólnoty parafialnej” przewodniczył pallotyn ks. Jerzy Szady. Niewątpliwie nowym, w stosunku do lat poprzednich, wydarzeniem był koncert parafialnej grupy wokalnej „Cantata”. W poprzednich latach artystyczny finał odpustu parafialnego wypełniali zazwyczaj goście. Tym razem wystąpili miejscowi miłośnicy śpiewu.  

W repertuarze „Cantaty” znalazły się najbardziej znane przeboje z filmów i musicali. Wykonawcy podjęli się trudnego wyzwania, bo zaśpiewanie znanych utworów, podczas gdy wszyscy słuchacze znają ich oryginalne brzmienia, z pewnością nie jest łatwo. Pomysłodawczynią koncertu, który odbył się w minioną niedzielę w Ząbkowicach Śląskich jest Małgorzata Przyjemska – organistka tutejszej Parafii. O pomoc poprosiła Izabelę Smoleń z Wrocławia prowadzącą szkołę wokalną. Próby zaczęły się jeszcze przed wakacjami letnimi i odbywały się dwa razy w tygodniu. Zespół „Cantata” tworzą dzieci, młodzież i dorośli. Dzięki przychylności i wsparciu księdza proboszcza Bogdana Wolniewicza możliwe stało się przygotowanie i zrealizowanie pięknego występu. Usłyszeć można było świetne wykonania takich utworów, jak: „Romeo i Julia”, „Upiór w operze”, „Nędznicy”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Metro”, „Shrek”, „West Side Story, „Koty”. Motywem przewodnim wszystkich utworów wykonanych – podczas zapowiadanego przez Portal AKCJA koncertu – była miłość. Jak się bowiem okazuje, nawet w zdawałoby się dalekich od przesłania ewangelicznego dziełach kultury masowej można odnaleźć ludzką tęsknotę za miłością.

Wszyscy wykonawcy bardzo pragnęli obdarzyć słuchaczy ciepłem uczuć zawartych w tych kompozycjach. Kościół parafialny wypełniony był publicznością, która obfitymi brawami wynagrodziła rewelacyjny występ.

(kk)

OBSZERNA RELACJA Z KONCERTU NA PORTALU VVENA.PL

Zobacz także
Pielgrzymujmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Hashtag_Boże_Narodzenie
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status