WYDARZENIA

„Cantata” o miłości

Święto Jadwiżańskie w Ząbkowicach Śląskich to przede wszystkim uroczystości odpustowe w Parafii pw. Św. Jadwigi. Uroczystej sumie w „imieniny wspólnoty parafialnej” przewodniczył pallotyn ks. Jerzy Szady. Niewątpliwie nowym, w stosunku do lat poprzednich, wydarzeniem był koncert parafialnej grupy wokalnej „Cantata”. W poprzednich latach artystyczny finał odpustu parafialnego wypełniali zazwyczaj goście. Tym razem wystąpili miejscowi miłośnicy śpiewu.  

W repertuarze „Cantaty” znalazły się najbardziej znane przeboje z filmów i musicali. Wykonawcy podjęli się trudnego wyzwania, bo zaśpiewanie znanych utworów, podczas gdy wszyscy słuchacze znają ich oryginalne brzmienia, z pewnością nie jest łatwo. Pomysłodawczynią koncertu, który odbył się w minioną niedzielę w Ząbkowicach Śląskich jest Małgorzata Przyjemska – organistka tutejszej Parafii. O pomoc poprosiła Izabelę Smoleń z Wrocławia prowadzącą szkołę wokalną. Próby zaczęły się jeszcze przed wakacjami letnimi i odbywały się dwa razy w tygodniu. Zespół „Cantata” tworzą dzieci, młodzież i dorośli. Dzięki przychylności i wsparciu księdza proboszcza Bogdana Wolniewicza możliwe stało się przygotowanie i zrealizowanie pięknego występu. Usłyszeć można było świetne wykonania takich utworów, jak: „Romeo i Julia”, „Upiór w operze”, „Nędznicy”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Metro”, „Shrek”, „West Side Story, „Koty”. Motywem przewodnim wszystkich utworów wykonanych – podczas zapowiadanego przez Portal AKCJA koncertu – była miłość. Jak się bowiem okazuje, nawet w zdawałoby się dalekich od przesłania ewangelicznego dziełach kultury masowej można odnaleźć ludzką tęsknotę za miłością.

Wszyscy wykonawcy bardzo pragnęli obdarzyć słuchaczy ciepłem uczuć zawartych w tych kompozycjach. Kościół parafialny wypełniony był publicznością, która obfitymi brawami wynagrodziła rewelacyjny występ.

(kk)

OBSZERNA RELACJA Z KONCERTU NA PORTALU VVENA.PL

Zobacz także
Po 1989 roku nie było tak brutalnej akcji propagandowej przeciwko Polsce
Niech każde serce Mu zrobi miejsce
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość