WYDARZENIA

Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego

Przygotowanie katolików świeckich do prowadzenia w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła działalności prorodzinnej, a więc prowadzenia poradni rodzinnych, konferencji w ramach przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny, przygotowanie małżonków i rodziców do lepszego pełnienia swych ról w rodzinie. To cele, jakie stawia sobie Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego w Świdnicy.

Zajęcia na Studium trwają dwa lata. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w Świdnicy w dwie soboty w miesiącu (od października do czerwca) w godz. 8:30 – 14:00. Obejmują m.in.: zagadnienia z antropologii, etyki, bioetyki, prawa kanonicznego i cywilnego, psychologii, pedagogiki oraz teologii małżeństwa i rodziny. Słuchacze poznają również metody naturalnego planowania rodziny.

Słuchaczami Studium mogą być absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, absolwenci szkół średnich (po maturze) zainteresowani problematyką rodzinną. Wymagane dokumenty: świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie do Studium (z adresem i telefonem kontaktowym kandydata), opinia księdza proboszcza, 3 fotografie. Zgłoszenia na I rok Studium Życia Rodzinnego przyjmowane są do 15 października 2013 r. w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej w Świdnicy, pl. Jana Pawła II nr 1. Dokładnych informacji  udziela ks. Krzysztof Moszumański – dyrektor Studium ( e-mail: ks_km@wp.pl ).

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Foto: ucv.es

Zobacz także
Poddaję się Tobie
Akcja na Jasnej Górze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status