WYDARZENIA

Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego

Przygotowanie katolików świeckich do prowadzenia w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła działalności prorodzinnej, a więc prowadzenia poradni rodzinnych, konferencji w ramach przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny, przygotowanie małżonków i rodziców do lepszego pełnienia swych ról w rodzinie. To cele, jakie stawia sobie Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego w Świdnicy.

Zajęcia na Studium trwają dwa lata. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w Świdnicy w dwie soboty w miesiącu (od października do czerwca) w godz. 8:30 – 14:00. Obejmują m.in.: zagadnienia z antropologii, etyki, bioetyki, prawa kanonicznego i cywilnego, psychologii, pedagogiki oraz teologii małżeństwa i rodziny. Słuchacze poznają również metody naturalnego planowania rodziny.

Słuchaczami Studium mogą być absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, absolwenci szkół średnich (po maturze) zainteresowani problematyką rodzinną. Wymagane dokumenty: świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie do Studium (z adresem i telefonem kontaktowym kandydata), opinia księdza proboszcza, 3 fotografie. Zgłoszenia na I rok Studium Życia Rodzinnego przyjmowane są do 15 października 2013 r. w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej w Świdnicy, pl. Jana Pawła II nr 1. Dokładnych informacji  udziela ks. Krzysztof Moszumański – dyrektor Studium ( e-mail: ks_km@wp.pl ).

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Foto: ucv.es

Zobacz także
Człowiek dialogu
Prawda o Amnesty International

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość