WYDARZENIA

I FORUM KATOLICKIE w Diecezji Świdnickiej

Siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty Chleb Życia z Warszawy, ojciec Maciej Zięba – dominikanin, ksiądz Dariusz Oko – teolog i filozof, kapłan Archidiecezji Krakowskiej i Jan Pospieszalski – dziennikarz i publicysta, redaktor programu „Bliżej” nadawanego przez TVP. To będą główni prelegenci I Forum Katolickiego, które odbędzie się w Świdnicy – w sobotę 7 grudnia 2013 r. – pod hasłem „Jeden Kościół”.

Zapowiadane już przez Portal AKCJA wydarzenie organizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Jest to nowa inicjatywa ewangelizacyjna, której celem jest dialog wokół bardzo ważkiej kwestii, jaką jest Kościół, o którym w Credo wyznajemy, iż jest Jeden. Do udziału zaproszeni są wszyscy żyjący Kościołem – świeccy,  duchowni i osoby życia konsekrowanego i ci, którzy samych siebie określają jako poszukujących czy wątpiących. Forum to dobre miejsce na spotkanie członków ruchów i wspólnot kościelnych, studentów i absolwentów teologii, katechetów i pracowników instytucji kościelnych. Patronat honorowy nad Forum objął Ksiądz Biskup Ignacy Dec. W kuluarach Forum będzie można nabyć interesujące książki autorstwa prelegentów i osobiście z nimi porozmawiać.

Obrady Forum będą poprzedzone Mszą św. o godz. 9:00 w Katedrze pw. Świętych Wacława i Stanisława (pl. Jana Pawła II).

Program:

10:00 – recepcja dla Uczestników

10:30 – otwarcie Forum  – Monika Rejman – prezes Akcji Katolickiej

10:40 – wystąpienie 1 – o. Maciej Zięba

11:20 – wystąpienie 2 – s. Małgorzata Chmielewska

12:00 – przerwa

12:30 – wystąpienie 3 – Jan Pospieszalski

13:10 – wystąpienie 4 – ks. Dariusz Oko

13:50 – przerwa

14:00 – panel dyskusyjny z udziałem prelegentów

15:00 – podsumowanie i zakończenie Forum – ks. Sławomir Augustynowicz

Forum odbywać się będzie w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Świdnicy (ul. Pionierów 30). Osoby zainteresowane udziałem w Forum proszone są o zgłaszanie się telefonicznie – 663197988 (w dni robocze, w godz. 8:00 – 20:00) lub poprzez e-mail na adres info@serwer1739513.home.pl lub listownie na adres: Parafia pw. Chrystusa Króla, ul. 11 Listopada 6a,  58 – 340 Głuszyca (z dopiskiem na kopercie „FORUM”). Zgłoszenia są przyjmowane do 4 grudnia 2013 r. Udział w Forum pokrywający koszty organizacyjne to 10 zł od jednej osoby (przy wejściu). Będzie też dostępna herbata i kawa. Parkingi ogólnodostępne dla aut osobowych, busów  i autokarów zlokalizowane są ok. 10 minut pieszo od Katedry i od  miejsca obrad przy ul. Sprzymierzeńców (w pobliżu Wyższego Seminarium Duchownego).

(kk)

TU MOŻESZ POBRAĆ PROGRAM I INFORMACJE O FORUM

I FORUM KATOLICKIE „JEDEN KOŚCIÓŁ” NA FACEBOOK’U

Zobacz także
Zawsze po stronie prawdy – 4: Potrzebujemy takiego ducha i takiej determinacji jak wtedy
Matteo
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status