WYDARZENIA

Króluj nam Chryste!

>> Wiara jest bezinteresownym darem Boga, która jawi się jako światło na drodze, wskazujące kierunek naszej wędrówki w czasie. << – powiedział Papież Franciszek. Wiara jest towarzyszką życia, pozwalającą nam dostrzegać wciąż na nowo cuda, które czyni dla nas Bóg. Wiara, która stara się rozpoznawać znaki czasu we współczesności, zobowiązuje każdego z nas do stawania się żywymi znakami obecności Zmartwychwstałego w świecie.

Drodzy Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej. Żywię szczerą nadzieję, że każda inicjatywa podejmowana w ramach Roku Wiary wspierała radosne odkrywanie i odnawianie świadectwa wiary. Dziękując za owoce Roku Wiary, za to, że mogliśmy dzielić się tym, co dla chrześcijanina jest najdroższe: Chrystusem Jezusem, Odkupicielem człowieka, Królem Wszechświata ufam, że duchowo mocniejsi złożymy wyznanie: Wierzę w Syna Bożego.

Wyrazem naszej wdzięczności niech stanie się udział w Patronalnym Święcie Akcji Katolickiej, które przeżywać będziemy w sobotę 23 listopada 2013 r. w sercu naszej Diecezji – w Katedrze Świętych Wacława i Stanisława w Świdnicy. Pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca, prosić będziemy podczas Mszy św., abyśmy nadal podejmowali oddaną troskę o naszą wiarę i życie wspólnoty Kościoła.

Króluj nam Chryste!

Monika Rejman

Prezes DIAK

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 17:00 – konferencja ks. Stanisława Orzechowskiego „Czy sama wiara wystarczy?” – Aula Świdnickiej Kurii Biskupiej

godz. 18:00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Świdnickiej Ks. Bp Ignacego Deca – Katedra pw. Św. Wacława i Św. Stanisława.

Zobacz także
Szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia
Cierń Boga
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość