WYDARZENIA

Nasi Bracia Prześladowani

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół to szczególny czas globalnego wstawiania się u Boga za chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Jego zasadniczym celem, oprócz modlitwy wstawienniczej, jest pobudzenie do działań na rzecz ofiar prześladowań. W tym dniu chrześcijanie na całym świecie są też zachęcani do modlitwy za prześladowców i za narody, w których prześladowania są wywoływane.

Bóg zaprasza nas do przedstawiania Mu naszych próśb oraz do wytrwałości w modlitwie. Prześladowani chrześcijanie często proszą właśnie o modlitwę, by mogli wytrwać w wierze. W wielu przypadkach możemy tylko się modlić, a jest to przecież najmniejsza rzecz, jaką możemy zrobić. Dzień ma też służyć jako zachęta do stałej modlitwy za prześladowanych chrześcijan i ciągłego zaangażowania w ich sprawę. Do prześladowania chrześcijan dochodzi głównie w kręgu oddziaływania trzech wielkich religii (islamu, hinduizmu i buddyzmu) oraz na obszarach kontrolowanych przez partie lub partyzantki komunistyczne. Zobacz mapę prześladowań chrześcijan na świecie – TUTAJ.

Pierwszy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół odbył się w 1997 dzięki staraniom Światowej Społeczności Ewangelicznej, we współpracy z różnymi kościołami i organizacjami. Wzięło w nim wtedy udział około 7000 kościołów. Od tego czasu Dzień stał się największą inicjatywą modlitewną tego typu na świecie. W tym roku na terenie Diecezji Świdnickiej jutro, czyli 10 listopada 2013 r. będziemy obchodzić modlitewny Dzień Solidarności z Kościołem w Potrzebie. Z tej okazji będzie też prowadzona w parafiach zbiórka środków pieniężnych przeznaczonych na pomoc wspólnotom chrześcijańskim w krajach, w których są one prześladowane i marginalizowane.

(kk)

Na podstawie: gpch.pl , swidnica.diecezja.pl

Zobacz także
19:42 – czarny dym
Jesteśmy tylko „gośćmi” na tej ziemi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status