WYDARZENIA

Nasze piękne świątynie

Diecezja Świdnicka obfituje w piękne i zabytkowe świątynie. Są przede wszystkim miejscem naszej modlitwy. Wymagają równocześnie dużych nakładów materialnych nie tylko, by je utrzymać w dobrym stanie, ale i poddawać koniecznym renowacjom. Są darem, jaki otrzymaliśmy od poprzedzających nas pokoleń katolików, którzy przed nami mieszkali na Dolnym Śląsku.

Część kosztów bieżących remontów i kompleksowych prac restauratorskich jest pokrywana przez wiernych. Udaje się też pozyskiwać środki samorządowe, rządowe i unijne, by sfinansować wykonywane prace. O kwestii pozyskiwania środków unijnych pisaliśmy kilka dni temu. Przykładem takiego właśnie „montażu finansowego” jest m.in. kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich. Świątynią codziennie opiekują się od ponad 60 lat Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji. Informowaliśmy o tym w Portalu AKCJA. Fragment wnętrza tego kościoła adoracyjnego widzimy na kolejnym zdjęciu, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA.

Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły.  Sfotografuj to, co widzisz profesjonalnym aparatem lub telefonem komórkowym. Uchwyć w obiektyw to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Wyślij następnie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Pro famila?
Noce kościołów w naszej diecezji
Komentarze (1)
  • […] z kościołów naszej Diecezji, to inspiracja do refleksji, jaką prowadzimy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość