WYDARZENIA

Nasze piękne świątynie

Diecezja Świdnicka obfituje w piękne i zabytkowe świątynie. Są przede wszystkim miejscem naszej modlitwy. Wymagają równocześnie dużych nakładów materialnych nie tylko, by je utrzymać w dobrym stanie, ale i poddawać koniecznym renowacjom. Są darem, jaki otrzymaliśmy od poprzedzających nas pokoleń katolików, którzy przed nami mieszkali na Dolnym Śląsku.

Część kosztów bieżących remontów i kompleksowych prac restauratorskich jest pokrywana przez wiernych. Udaje się też pozyskiwać środki samorządowe, rządowe i unijne, by sfinansować wykonywane prace. O kwestii pozyskiwania środków unijnych pisaliśmy kilka dni temu. Przykładem takiego właśnie „montażu finansowego” jest m.in. kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich. Świątynią codziennie opiekują się od ponad 60 lat Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji. Informowaliśmy o tym w Portalu AKCJA. Fragment wnętrza tego kościoła adoracyjnego widzimy na kolejnym zdjęciu, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA.

Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły.  Sfotografuj to, co widzisz profesjonalnym aparatem lub telefonem komórkowym. Uchwyć w obiektyw to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Wyślij następnie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Bóg z nami!
Zapowiedź katechez wielkanocnych głoszonych przez bpa Ignacego Deca
Komentarze (1)
  • […] z kościołów naszej Diecezji, to inspiracja do refleksji, jaką prowadzimy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status