WYDARZENIA

Radośnie opowiedziane Narodzenie Pana

Pełne ciepła i tkliwości opowiadanie o Bożym Narodzeniu, które w formie jasełek zostało zaprezentowane w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Ząbkowicach Śląskich.

W jasełkach brały w nim udział osoby wywodzące się ze wszystkich ząbkowickich parafii. Prezbiterium zabytkowego barokowego kościoła parafialnego pw. Św. Jadwigi, tuż po Mszy św., zamieniło się w obraz zdarzeń poprzedzających narodzenie Jezusa i pierwsze chwile, gdy nowonarodzone dziecię było przyjmowane przez zwyczajnych i ważnych ludzi. Program przygotowany i wykonany został z udziałem środowiska skupionego wokół świetlicy środowiskowej „Caritas” funkcjonującej przy od wielu lat przy ul. Staszica 16. Dzieci patrzyły i słuchały jak urzeczone, dorosłym malował się na twarzach uśmiech, a sami wykonawcy – młodsi i starsi – byli pełni radości.

Warto dodać, że już w najbliższy czwartek, tj. 16 stycznia br. o godz.18:00 w tym samym miejscu kolędować będzie grupa młodzieżowa z Prudnika, zaś w niedzielę 19 stycznia br. na Mszy św. o godz. 16:00 niesłysząca młodzież z Wrocławskiego ośrodka  teatralnego przedstawi jasełka z tłumaczeniem dla słyszących. Natomiast w najbliższą sobotę, czyli 18 stycznia br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert zespołu muzyczno-wokalnego „Claus” z parafii rzymsko-katolickiej w Bóbrce na Ukrainie. Grupa ta będzie również towarzyszyć śpiewem liturgicznym podczas Mszy św. o godz. 7:30 w niedzielę 19 stycznia br. w kościele Św. Jadwigi.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4YOU 

Zobacz także
Wspólny czas rekolekcji wiele rzeczy prostuje
Pielgrzymka Najlepszej Matki
Komentarze (1)
  • […] Jak już zapowiadaliśmy na portalu AKCJA – jasełka „Kolędy świata ciszy” zobaczymy już w najbliższą niedzielę, tj. 19 stycznia 2014 r. podczas Mszy św. o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które tę formę przeżywania Bożego Narodzenia mogą przyjąć jako szczególny dar dla siebie i swoich bliskich. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość