WYDARZENIA

Radośnie opowiedziane Narodzenie Pana

Pełne ciepła i tkliwości opowiadanie o Bożym Narodzeniu, które w formie jasełek zostało zaprezentowane w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Ząbkowicach Śląskich.

W jasełkach brały w nim udział osoby wywodzące się ze wszystkich ząbkowickich parafii. Prezbiterium zabytkowego barokowego kościoła parafialnego pw. Św. Jadwigi, tuż po Mszy św., zamieniło się w obraz zdarzeń poprzedzających narodzenie Jezusa i pierwsze chwile, gdy nowonarodzone dziecię było przyjmowane przez zwyczajnych i ważnych ludzi. Program przygotowany i wykonany został z udziałem środowiska skupionego wokół świetlicy środowiskowej „Caritas” funkcjonującej przy od wielu lat przy ul. Staszica 16. Dzieci patrzyły i słuchały jak urzeczone, dorosłym malował się na twarzach uśmiech, a sami wykonawcy – młodsi i starsi – byli pełni radości.

Warto dodać, że już w najbliższy czwartek, tj. 16 stycznia br. o godz.18:00 w tym samym miejscu kolędować będzie grupa młodzieżowa z Prudnika, zaś w niedzielę 19 stycznia br. na Mszy św. o godz. 16:00 niesłysząca młodzież z Wrocławskiego ośrodka  teatralnego przedstawi jasełka z tłumaczeniem dla słyszących. Natomiast w najbliższą sobotę, czyli 18 stycznia br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert zespołu muzyczno-wokalnego „Claus” z parafii rzymsko-katolickiej w Bóbrce na Ukrainie. Grupa ta będzie również towarzyszyć śpiewem liturgicznym podczas Mszy św. o godz. 7:30 w niedzielę 19 stycznia br. w kościele Św. Jadwigi.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4YOU 

Zobacz także
Muzyka duszy
W X rocznicę odejścia do wieczności Świętego Jana Pawła II
Komentarze (1)
  • […] Jak już zapowiadaliśmy na portalu AKCJA – jasełka „Kolędy świata ciszy” zobaczymy już w najbliższą niedzielę, tj. 19 stycznia 2014 r. podczas Mszy św. o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które tę formę przeżywania Bożego Narodzenia mogą przyjąć jako szczególny dar dla siebie i swoich bliskich. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status