WYDARZENIA

Dwie rewolucje

Publiczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek to szkoły katolickie, odwołujące się w wychowaniu i kształceniu do chrześcijańskiej wizji człowieka i świata.

Nasze szkoły realizują program obowiązujący w szkolnictwie państwowym. Zapewniamy naukę języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, a w liceum również włoskiego i łacińskiego. W liceum nie proponujemy klas o określonych „profilach”. Każdy uczeń, zgodnie z obowiązującą nową podstawą programową, może samodzielnie ustalić znaczną część swojego planu zajęć.

Poza zajęciami lekcyjnymi, proponujemy uczniom zajęcia sportowe (taniec, korfball, siatkówka, koszykówka), liczne koła zainteresowań (m.in. Liga Ochrony Przyrody, koło teatralne, fotograficzne, chór), a także wyjścia do opery, filharmonii czy wrocławskich muzeów. Bierzemy udział w międzynarodowym projekcie Comenius, w ramach którego mamy szanse odwiedzić w ramach wymiany swoich rówieśników z innych krajów europejskich (m.in. Finlandii, Turcji czy Niemiec). Nawiązaliśmy też współpracę z Radiem Rodzina, dzięki czemu uczennice mogą zdobywać dziennikarskie szlify, prowadząc comiesięczna audycję. Dziewczęta spoza Wrocławia mają możliwość starania się o miejsce w przyszkolnym internacie.

Zapraszamy na dni otwarte – Gimnazjum – sobota – 15 marca i 5 kwietnia 2014 r. – godz. 10:00,  Liceum – sobota 22 marca i 12 kwietnia 2014 r. – godz. 10:00.

I na koniec ważna wiadomość – od 1 września 2013 r. zarówno gimnazjum jak  i liceum są szkołami publicznymi, co oznacza, że Rodzice nie uiszczają czesnego. Natomiast od 1 września 2014 zapraszamy do naszych szkół również chłopców. W gimnazjum chcemy utworzyć klasę męską i żeńską, natomiast w liceum klasy będą mieszane. Szczegółowe informacje na temat szkół oraz rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej – www.urszulanki.edu.pl oraz na facebooku – www.facebook.com/urszulanki

(bj)

Zobacz także
Akcja Katolicka wobec ataków na Marsz Niepodległości
Pełna łączność

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status