WYDARZENIA

Rok i jeden dzień

Rok i jeden dzień temu dowiedzieliśmy się o postanowieniu Papieża Benedykta XVI, który zrezygnował z posługi Biskupa Rzymu. Tamtego dnia wielu z nas uświadomiło sobie jaki ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Józef Ratzinger zarówno, gdy podejmował misję pasterską po Błogosławionym Janie Pawle II, jak i oddając ją – wtedy jeszcze nieznanemu – swojemu następcy.

Jakże wzruszające było wyznanie Papieża Benedykta XVI, który podczas swojej ostatniej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Rzymie powiedział drżącym głosem: „Przez osiem lat odczuwałem Bożą Opatrzność”. Tę chwilę zobaczyliśmy na ekranach telewizorów podczas transmisji prowadzonej przez niemal wszystkie stacje telewizyjne i radiowe na świecie. To wydarzenie relacjonowaliśmy także na Portalu AKCJA. Dzisiaj wiemy, że Papież Benedykt modli się za cały Kościół. I my bądźmy wdzięczni Panu Bogu za Jego pasterską posługę w Kościele Powszechnym. Fotografie, jakie pokazujemy w naszym cyklu dzisiaj to screeny z ekranu domowego telewizora.

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl  tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Wspólna modlitwa o uzdrowienie
Czy wiesz, że…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status