WYDARZENIA

Kanonizacyjna iskra miłosierdzia

Dokładnie za miesiąc Jan Paweł II zostanie ogłoszony Świętym. Do zbliżającej się uroczystości przygotowujemy się na wiele sposób, przede wszystkim jednak duchowo. O włączeniu się Diecezji Świdnickiej do akcji pod hasłem „Kanonizacyjna iskra miłosierdzia” informował nas w specjalnym liście Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

Warto przypomnieć, że do „rozniecania iskry Bożej łaski” i „przekazywania światu ognia miłosierdzia” wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: „[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!” ‒ mówił wtedy Ojciec Święty. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni. Ten właśnie ogień odbiorą w najbliższą niedzielę 30 marca 2014 r. od Księdza kardynała Stanisława Dziwisza młodzieżowe delegacje ze wszystkich polskich diecezji. Płomień przenoszony będzie w specjalnych lampionach, dostarczonych przez Stowarzyszenie Absolwentów „Dzieło”, na których ściankach znajdą się wizerunki Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II. Transmisję ze Mszy świętej przeprowadzą TVP1 i TVP Polonia. Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski akcję przygotowującą do kanonizacji papieża Polaka koordynują Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło”.

Przed kanonizacją każdy z nas ma wyjątkową okazję aby złożyć za pośrednictwem TEJ STRONY swoją prośbę, podziękowanie lub postanowienie Janowi Pawłowi II. Niedługo przed kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. W przypadku wielkiej ich liczby wykorzystamy technikę mikrodruku. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjmych Papieża Polaka.

(kk)

Na podstawie: iskramilosierdzia.pl

Zobacz także
Deklaracja wiary – to deklaracja troski o pacjenta
X Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status