WYDARZENIA

Przyjdźcie do Niego wszyscy, którzy utrudzeni jesteście

Czy widziałeś kiedyś obraz namalowany przez Świętego Brata Alberta Chmielowskiego pt. „Ecce homo”. Czy widzisz na nim Jezusa, który przegrywa życie czy Jezusa, który przez swoje cierpienie zwycięża świat?

Cierpienie zazwyczaj kojarzymy ze smutkiem, lękiem, udręką, chorobą czy bólem. Nie jest czymś, czego chcemy, bardzo trudno widzieć w nim wartość  i nadawać mu sens. Gdzie i jakiego szukasz pokrzepienia? Czy nie kryje się w Tobie myśl, że skoro nadal cierpisz to Jezus Cię nie wysłuchuje i nie pokrzepia? A Jezus mówi nam, że Jego jarzmo jest słodkie, a brzemię lekkie (Mt 11, 30). Czy wierzysz w te Jego słowa? Czy chcesz w nie wierzyć?

Jeśli chcesz spróbować w nie uwierzyć lub jeśli chcesz podzielić się swoją wiarą z innymi, przyjmij zaproszenie. Kierowane jest do osób, które zmagają się z własnymi trudnościami, jak i do tych, którzy pomagają innym w ich cierpieniach, zarówno do osób duchownych, jak i świeckich. Pod hasłem „Przyjdźcie do Niego wszyscy, którzy utrudzeni jesteście” odbędzie się w dniach  16 – 18 maja 2014 r. (piątek – niedziela) spotkanie pełne modlitwy i rozmowy. Prowadzącymi będą: Ita Szpulak – psycholog i psychoterapeuta oraz ks. Paweł Sobczak – duszpasterz. Te szczególne dni skupienia będą miały miejsce w Ośrodku Formacji Świętorodzinnej w Szczytnej. Wszelkich informacji udziela ks. Paweł Sobczak (e-mail: 1pawso@gmail.com , tel: 797907402).

(kk)

Na podstawie: szczytnik.msf.opoka.org.pl

Zobacz także
Plejada Świętych
„Jak być wdzięcznym Bogu”.

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status