WYDARZENIA

Maszerujemy dla życia i rodziny

W sześciu miastach Diecezji Świdnickiej odbywać się będą w tym roku Marsze dla Życia i Rodziny. Są to: Świdnica, Wałbrzych, Dzierżoniów, Nowa Ruda, Kłodzko i Ząbkowice Śląskie.  

Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Jak piszą o sobie organizatorzy: >> maszerujemy po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Podstawowym przejawem szacunku dla rodziny powinno być zaufanie, że mogąc konsumować owoce swojej pracy będzie czynić to roztropnie i odpowiedzialnie troszcząc się zarówno o potrzeby swoje jak i wspólnoty, w której żyje. <<

Po raz pierwszy taki Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Ząbkowicach Śląskich. Inicjatywa zrodziła się wśród świeckich skupionych wokół duszpasterstwa Parafii pw. Św. Jadwigi.  Komitet organizacyjny akcentuje, że Marsz jest inicjowany dla wszystkich mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego. W zaproszeniu czytamy: >> Do udziału w Marszu zaproszeni są wszyscy, którym bliskie są wartości rodzinne. Oczywiście szczególne zaproszenie skierowane jest do rodzin wielodzietnych, wielopokoleniowych, ale ucieszymy się również obecnością tych, którzy życie rodzinne planują i tych, którzy tęsknią za swoimi bliskimi, którzy np. z powodu emigracji przebywają daleko od rodzinnych stron. Zaopatrujemy się w dobry humor i ubieramy się kolorowo. Mile widziane rozmaite radosne rekwizyty. W marszu mogą uczestniczyć wszyscy – niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Pochód ulicami miasta będzie szedł bardzo powoli, a więc nikomu nie grozi zadyszka. Będziemy śpiewać oraz cieszyć się życiem i naszymi rodzinami. <<

Maszerujemy dla życia i rodziny_02

Marsz dla Życia i Rodziny w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się w niedzielę 1 czerwca br. Rozpocznie się o godz. 15:00 Mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi, po której uczestnicy przejdą ulicami miasta pod Ratusz (w razie bardzo złej pogody do sali widowiskowej ZOK). Tam ok. godz. 16:30 odbędzie się pozytywna manifestacja prorodzinna i radosny finał wydarzenia. Ząbkowicki komitet organizacyjny już ogłosił kilka konkursów o tematyce prorodzinnej adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz do młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Zaplanowane są także konkursy nawiązujące do obchodzonego tej niedzieli międzynarodowego dnia dziecka. Wkrótce informacje dotyczące ząbkowickiego Marszu dla Życia i Rodziny będą dostępne na specjalnej stronie internetowej oraz na ogłoszeniach.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Wsłuchani na nauczanie naszego Pasterza
Rodzinny zlot na Wzgórzu Świętej Jadwigi
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status