WYDARZENIA

Wybierajcie Życie (Pwt 30, 19)

Pragnę Was poinformować, że właśnie wydaliśmy kolejny numer gazety – biuletynu „Wybierz  Życie”. Robimy go najtańszą metodą gazetową, gdyż nie wszyscy mają dostęp do Internetu i do dobrych materiałów chroniących życie i rodzinę. Gazetka ma zaledwie 8 stron, z tego tylko połowę kolorowych. Chcemy dotrzeć z nią do jak największej liczby osób zwłaszcza do tych, które nie są do końca przekonane, że ochrona życia i rodziny jest niezwykle ważna.

Po co wydajemy gazetę? Gazeta „Wybierz Życie” jest drukowana na papierze gazetowym i jest bardzo tania. Niemniej tylko ci, którzy są całkowicie przekonani o konieczności obrony życia i rodziny, zdecydowaliby się ją zakupić. To zupełnie mija się z naszym celem, którym jest zachęcenie do obrony  życia i rodziny tych, którzy są obojętni lub nie do końca przekonani. Dlatego rozdajemy ją za darmo! Za każdym razem trafia ona do innych adresatów. Rozdajemy ją na ulicach podczas marszy dla życia, różnych spotkań i imprez, w parafiach i sanktuariach. W ten sposób trafia do rąk najróżniejszych ludzi.

Co zawiera najnowszy numer? W nowym, letnim numerze piszemy o radosnych marszach dla życia i rodziny. Zwracamy też uwagę na wielkie zagrożenie ratyfikacją konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet, która jest konstytucją gender i wymusiłaby na nas bardzo poważne i groźne zmiany społeczne. Wielu ludzi o tym nie wie i trzeba ich o tym informować. Cytując wypowiedź św. Jana Pawła II ze Skoczowa na temat człowieka sumienia, poruszamy problem prawa lekarzy do odmowy aborcji. Mówimy także o dzieciach chorych prenatalnie. Omawiamy najnowsze badania naukowe na temat poczęcia. Pokazujemy znaczenie pokazywania modeli poczętego dziecka. Propagujemy też Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia. Na środkowych kolorowych stronach umieszczona jest bogato ilustrowana informacja o dalszym przebiegu peregrynacji Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia. Pokazujemy modlitwę przed placówkami aborcyjnymi w Ameryce i piszemy o znanych już 10 przypadkach uratowania dziecka po modlitwie za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej.

Dotrzeć z informacją do wielu ludzi. Abyśmy mogli dotrzeć z tą informacją do wielu ludzi, trzeba tę gazetę dofinansować. Nie ma innego sposobu! Sponsorami jesteście Wy, Drodzy Przyjaciele! Jeśli ofiarowujecie 10 zł, wiedzcie, że 10 osób otrzyma te gazetę i prawdopodobnie do niej zajrzy. Być może przeczytają ją również inne osoby z ich rodzin  oraz znajomi. Oni sami nie zajrzą do Internatu na strony pro-life. Gazetę jednak wiele osób czyta niemal odruchowo. W tym roku letni numer „Wybierz Życie” będzie także rozdawany przez młodzież Podczas Rajdu Rowerowego dla Życia. Oni zatrzymują się w różnych miejscowościach i spotkanym ludziom proponują gazetę. To znakomity sposób edukacji pro-life. Prosimy, pomóżcie. Jeśli ktoś chciałby rozprowadzać tę gazetę w swoim środowisku, proszę się do nas zgłosić.

Jedną gazetę tylko za złotówkę przeczyta wiele osób! Jeśli wpłacicie kilka złotych na konto naszego Klubu, kolejne egzemplarze będą mogły być rozdane, aby docierać z pomijaną przez inne media informacją do wielu ludzi. W ten sposób budujemy cywilizację życia i miłości. Wszelkie informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Human Life International – Polska

Zobacz także
Sam decyduj, na co idą Twoje podatki
Trzeba podziwiać, jak wiele dobrego czynią świeccy katolicy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status