WYDARZENIA

Na skrzyżowaniu…

„Na skrzyżowaniu osi wiary, sztuki i historii raz jeszcze” – to motyw wiodący II sesji popularno-naukowej, jaka odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich.

Będzie to już kolejne wydarzenie, dzięki któremu dzieje Ząbkowic Śląskich będą przybliżone przez profesjonalnych badaczy historii i kultury. Poprzednia taka konferencja relacjonowana przez portal AKCJA  miała miejsce rok temu i jej hasło przewodnie brzmiało >> Tam, gdzie wiara, historia i sztuka spotykają się ze sobą. << Organizatorkami sympozjum są Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji, których klasztor jest od 1946 r. nierozłącznie związany ze świątynią. Podczas sesji, która odbędzie się w sobotę 6 września 2014 r. od godz. 15:00 wysłuchamy czterech referatów. Arkadiusz Wojtyła będzie mówił o architekturze i wyposażeniu ząbkowickiego kościoła i klasztoru. Kamil Pawłowski ukaże kronikę miejską Martina Koblitza jako źródło dziejów klasztoru dominikańskiego. Sobiesław Nowotny omówi obecny stan badań i dalsze perspektywy poszukiwań dotyczących historii trzech ząbkowickich męczenników. Christoph Muller opowie o ślubowanej miejskiej pielgrzymce mieszkańców Ząbkowic Śląskich do Barda.

Na skrzyżowaniu_01

Serdecznie zapraszamy na konferencję miłośników historii i kultury, ale także tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę poznając materialne bogactwo z przeszłości. Przypomnijmy, że do minionej niedzieli w kościele Sióstr Klarysek można było oglądać, zapowiadaną przez portal AKCJA, unikalną wystawę malarskich kopii wizerunków Matki Bożej koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Pielgrzym
Droga Krzyżowa dzieci

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status