WYDARZENIA

Miejcie wrażliwe sumienia i chrońcie rodziny

20 września br. do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śląskich przybyła wielka liczba wiernych. Uczestniczyli w kilkugodzinnym nabożeństwie, któremu przewodniczył charyzmatyczny kapłan ks. Jarosław Cielecki z Archidiecezji Krakowskiej.

Prawie 5-godzinne spotkanie modlitewne, a przede wszystkim koncelebrowana Msza św. przyciągnęła do jedynego ząbkowickiego kościoła adoracyjnego bardzo wielu wiernych. Zarówno modlitwy, jak i katechezy wygłaszane przez księdza Jarosława były skupione na pogłębionym przeżywaniu wiary chrześcijańskiej. Na przykładach postaci Świętego Jana Pawła II oraz Świętego Charbela Makhloufa, których relikwie tego wieczoru wyeksponowane w świątyni, kapłan w płomiennych słowach apelował do przybyłych, aby uwrażliwiali swoje sumienia i chronili swoje rodziny przed wpływami negatywnych zjawisk w kulturze masowej. Wzruszającym wątkiem była osobista relacja księdza Jarosława z udziału w pielgrzymce Papieża Jana Pawła II do Ziemi Świętej w 2000 roku. Podczas tej historycznej podróży Karol Wojtyła, mimo bardzo złego stanu zdrowia i wbrew ryzyku związanemu z bezpieczeństwem osobistym, w ukryciu i na własnych nogach wszedł na Górę Golgota, a ostatni ze stopni tej drogi z olbrzymim cierpieniem pokonał na kolanach. Ten obraz był przesłaniem dla wszystkich obecnych na wspólnej modlitwie, aby trwając w wierze, umieli i chcieli podejmować wysiłek, ból i poświęcać się z miłości do Boga dla innych ludzi.

Na zakończenie kilkugodzinnego nabożeństwa, w trakcie którego stale przybywało wiernych, ksiądz Jarosław Cielecki udzielał indywidualnego namaszczenia relikwiami Świętego Charbela Makhloufa w postaci oleju, którym czynił znak krzyża na czołach wiernych. Wcześniej odmówił modlitwę o uzdrowienie i błogosławił Najświętszym Sakramentem niesionym w monstrancji przez cały kościół i jego nawy. W czasie sobotniego spotkania modlitewnego w światyni znajdował się wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej peregrynujący po całej Europie podczas nauk głoszonych przez charyzmatycznego kapłana.

Ksiądz Jarosław Cielecki wywodzi się z Niegowici – pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły, późniejszego Świętego Jana Pawła II. Na co dzień pracuje w Italii. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych, Współpracuje z polską i włoską prasą, radiem i telewizją. Jest założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje św. Jan Paweł II. Ks. Cielecki jest egzorcystą. Stale podróżuje po Europie, szerząc kult Świętego Charbela Makhloufa – maronickiego mnicha i mistyka, który żył w Libanie w XIX w. i kanonizowany został w 1977 r. przez papieża Pawła VI. Ksiądz Jarosław z Ząbkowic udał się prosto do Ostrawy w Republice Czeskiej, gdzie następnego dnia miał odprawiać podobne nabożeństwo dla tamtejszej wspólnoty katolickiej.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Europejska inicjatywa MAMA, TATA, DZIECI
1050 lat chrześcijańskiej Polski

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status