WYDARZENIA

Przybywajcie do Strażniczki Wiary

Przybliża się październik, w naszej Ojczyźnie miesiąc szczególnie związany z modlitwą różańcową. Jak co roku w kościołach i kaplicach będziemy podczas nabożeństw październikowych, przesuwając paciorki różańca, rozważać tajemnice dotyczące naszego odkupienia.

Różaniec, ta wyjątkowa modlitwa, w której towarzyszy nam pełna łaski Matka Najświętsza, jest wielkim darem Nieba dla wszystkich wierzących, będących w wielorakich potrzebach. Modlitwą różańcową w obecnym czasie nie tylko obejmujemy sprawy osobiste, ale czujemy potrzebę modlitwy za naszą diecezję, Ojczyznę i cały świat, w którym wciąż jest tak wiele miejsc, gdzie pokój i ludzka solidarność są zagrożone, gdzie ludzie są zamknięci na objawioną przez Chrystusa wyzwalającą prawdę.

W obliczu aktualnych wyzwań, przed jakimi stawia nas Opatrzność, zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, w sobotę 4 października 2014 roku na doroczną pielgrzymkę parafialnych wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 9:45 od zawiązania wspólnoty i przywitania przybyłych pielgrzymów; następnie wysłuchamy prelekcji p. inż. Antoniego Zięby, znanego w Polsce obrońcy życia dzieci nienarodzonych. O godz. 11:00 rozpocznie się Msza św., do koncelebrowania której zapraszam duszpasterzy, którzy przybędą ze swoimi grupami. Po krótkiej przerwie rozpoczniemy procesję, idąc z modlitwą na ustach dróżkami różańcowymi.

W pierwszą sobotę października zapraszam zatem do wzięcia udziału w pielgrzymce wszystkie parafialne wspólnoty Żywego Różańca, wszystkie osoby, które przystąpiły do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i każdego, kto pragnie we wspólnocie wiary za przyczyną Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej przedstawić Bogu swoje dziękczynienia i prośby. Niech nasza liczna obecność w Bardzie stanie się wyrazem naszego zawierzenia Królowej Różańca Świętego, a także świadectwem naszej wzajemnej jedności i odpowiedzialności za losy współczesnego człowieka i świata.

Dzieło pielgrzymki różańcowej polecam Waszej modlitwie i z serca każdemu błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do wzięcia udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie – 4 października 2014 r.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
9 lat Diecezji Świdnickiej
Diecezjalne spotkanie młodzieży

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status