WYDARZENIA

Zobacz arcydzieła z Barda we Wrocławiu

Przed nami pierwszy – po przeprowadzonej konserwacji – pokaz dwóch obrazów z pracowni Michaela Willmanna: „Święta Jadwiga” i „Pokłon Trzech Króli” pochodzących z bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie. Miesięczna prezentacja w Muzeum Narodowym we Wrocławiu to okazja, by z bliska przyjrzeć się dziełom na co dzień zdobiącym ołtarze bardzkiej świątyni i trudno dostępnym dla zwiedzających.

Okazją do pokazu we Wrocławiu stała się konserwacja obrazów, która wymagała zdemontowania ich i przewiezienia do Krakowa, do pracowni konserwatorskiej Marcina Ciby. – Wykorzystujemy moment pomiędzy opuszczeniem przez te malowidła pracowni konserwatorskiej a ich powrotem do wnętrza świątyni i ponownym umieszczeniem w nastawach ołtarzowych – wyjaśnia Marek Pierzchała, kurator prezentacji. Pokaz we wnętrzach muzealnych daje szansę przyjrzenia się tym dziełom bliżej, rozsmakowania w ich walorach malarskich. Konsekwencją tych oględzin będzie być może weryfikacja istniejących wokół nich kontrowersji na temat autorstwa, w której to kwestii badacze znacznie się różnią.

Burmistrz Barda Krzysztof Żegański zaprasza wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu pokazu. Wydarzenie to nastąpi w poniedziałek 3 listopada 2014 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Dla zainteresowanych ważna wiadomość: z Barda będzie zapewniony bezpłatny transport. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Referatem Promocji w UMiG Bardo (tel 748171478 w. 73, poprzez e-mail: promocja@bardo.pl  lub osobiście w godzinach pracy Irzędu. Na zgłoszenia czekamy do godz. 15:00 w dniu 30 października br.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, prosimy o przekazanie zaproszenia rodzinie, znajomym i przyjaciołom.

WIĘCEJ O WYSTAWIE W SERWISIE MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU

Na podstawie: vvena.pl

Zobacz także
Bojkotujemy produkty AGORY
Procesja Fatimska

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status