WYDARZENIA

Zobacz arcydzieła z Barda we Wrocławiu

Przed nami pierwszy – po przeprowadzonej konserwacji – pokaz dwóch obrazów z pracowni Michaela Willmanna: „Święta Jadwiga” i „Pokłon Trzech Króli” pochodzących z bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie. Miesięczna prezentacja w Muzeum Narodowym we Wrocławiu to okazja, by z bliska przyjrzeć się dziełom na co dzień zdobiącym ołtarze bardzkiej świątyni i trudno dostępnym dla zwiedzających.

Okazją do pokazu we Wrocławiu stała się konserwacja obrazów, która wymagała zdemontowania ich i przewiezienia do Krakowa, do pracowni konserwatorskiej Marcina Ciby. – Wykorzystujemy moment pomiędzy opuszczeniem przez te malowidła pracowni konserwatorskiej a ich powrotem do wnętrza świątyni i ponownym umieszczeniem w nastawach ołtarzowych – wyjaśnia Marek Pierzchała, kurator prezentacji. Pokaz we wnętrzach muzealnych daje szansę przyjrzenia się tym dziełom bliżej, rozsmakowania w ich walorach malarskich. Konsekwencją tych oględzin będzie być może weryfikacja istniejących wokół nich kontrowersji na temat autorstwa, w której to kwestii badacze znacznie się różnią.

Burmistrz Barda Krzysztof Żegański zaprasza wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu pokazu. Wydarzenie to nastąpi w poniedziałek 3 listopada 2014 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Dla zainteresowanych ważna wiadomość: z Barda będzie zapewniony bezpłatny transport. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Referatem Promocji w UMiG Bardo (tel 748171478 w. 73, poprzez e-mail: promocja@bardo.pl  lub osobiście w godzinach pracy Irzędu. Na zgłoszenia czekamy do godz. 15:00 w dniu 30 października br.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, prosimy o przekazanie zaproszenia rodzinie, znajomym i przyjaciołom.

WIĘCEJ O WYSTAWIE W SERWISIE MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU

Na podstawie: vvena.pl

Zobacz także
„Unxit et misit”
Życzę wiary, co wzrasta

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość