WYDARZENIA

Romek i Julka 1983

Realizując ambitne hasło naszych czasów „sztuka bliżej człowieka”, Grupa Dorosłych Alchemii Teatralnej zaprasza do obejrzenia wyimków z dramatu autora, co prawda, zagranicznego, ale poddanego śmiałym i bezkompromisowym przeróbkom naszych zdolnych, rodzimych twórców.

Napuszony tytuł dramatu niejakiego Szekspira „Romeo i Julia” ustępuje więc miejsca jakże swojsko brzmiącemu „Romek i Julka”, bo my chcemy mówić ludzkim językiem o bohaterach, z którymi każdy mieszkaniec miast i wsi  może się utożsamić. Osadzona w kontekście lat 80. akcja uzmysławia, że był to trudny czas ścierania się opozycyjnych grup: „Czerwonych” z „Białymi” o pryncypia, w tym o miłość, prawdę, poczucie godności itp. Nasz eksperyment teatralny ma pokazać, że sztuka ma charakter uniwersalny i może odzwierciedlać problemy i dylematy obywateli. Liczymy na to, że inteligentna i wierna nam Widownia doceni nasze intencje, ale, jak trzeba będzie, to i konstruktywną krytykę przyjmiemy. Wszak: artyści zawsze ze społeczeństwem, a naród zawsze z ludźmi sztuki!

Premierę spektaklu „Romek i Julka 1983” obejrzymy w sobotę 6 grudnia 2014 r. o godz. 19:00 w Świdnickim Ośrodku Kultury. Scenariusz i reżyseria: Juliusz Chrząstowski, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski, aranżacje muzyczne: Dariusz Jaros, scenografia: Robert Kukla. Obsada: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Gosia Kępa, Krystyna Kowalonek, Bożena Kużma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk. Kolejne przedstawienia: w niedzielę 7 grudnia 2014 r.  o godz.18:00 oraz w poniedziałek 8 grudna 2014 r. o  godz.19:00. Ostatni pokaz będzie miał miejsce w sobotę 13 grudnia 2014 r. o godz.18:00.

(kk)

Na podstawie: vvena.pl

Zobacz także
Misja ze wszystkimi i dla wszystkich
Klucz do wieczności

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status