WYDARZENIA

Dziecko sercem rodziny

Czy wiesz, że według najnowszego raportu UNICEF, przedstawionego w dniu 28 października 2014 roku prawie 1,3 miliona dzieci w Polsce jest pozbawionych dostępu do podstawowych dóbr niezbędnych do ich rozwoju (ok. 21 %), ponad milion dzieci żyje w ubóstwie. (14,5 %)?

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest czasem podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca.

Pierwsze świece Caritas zapłonęły na polskich stołach w 1993 roku. Pierwsza akcja wigilijna realizowana była w kilku zaledwie diecezjach. W 1994 roku świece płonęły już na stołach wigilijnych w całej Polsce. W ostatnich latach przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzanych jest kilka milionów świec Caritas. Dzięki temu przez 21 trwania akcji lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. W akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom biorą udział wszystkie diecezje w Polsce.

Dziecko sercem rodziny_02

(kk)

Na podstawie: caritas.pl

Zobacz także
Przez Mękę trzeba iść!
Diecezjalny Konkurs Misyjny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status