WYDARZENIA

Gdzie jest Bóg?

Od kilku lat – każdy dzień – dla chrześcijan w Syrii jest walką o przetrwanie. Jest też dramatycznym w swojej postaci świadectwem wiary. Składają ją nie tylko pojedyncze osoby, ale całe rodziny, całe lokalne wspólnoty, wręcz tysiące ludzi – niezależnie od wieku i płci.

Obejrzymy dzisiaj film pt. „Modlitwa Lieny”. Dzięki napisom zrozumiemy to, o czym opowiada bohaterka filmu. Nie mniej poruszające są też obrazy stanowiące tło jej narracji. Czy zdajemy sobie sprawę, że to niesprawiedliwe, niezasłużone i niepojęte cierpienie wywołane jest brakiem miłości? Czy żyjąc w relatywnym komforcie wolności religijnej zdajemy sobie sprawę, że przyznanie się do Jezusa wymaga odwagi?

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy  Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Dziś Polska znów jest w potrzebie
Akcja Ambasadorem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status