WYDARZENIA

Spotkanie z okazji XIX Dnia Życia Konsekrowanego

Tradycyjnie już 2 lutego w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza Diecezja od początku swojego istnienia uroczyście przeżywa ten dzień. Tegoroczne obchody mają wyjątkowy charakter z tego względu, że odbywają się w Roku Życia Konsekrowanego.

Papież Franciszek ogłosił go, aby spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, przeżywać teraźniejszość z pasją oraz przyjąć przyszłość z nadzieją (z Listu Ojca św. Franciszka z okazji Roku Życia Konsekrowanego). Taką refleksję pragniemy podjąć w Święto Ofiarowania Pańskiego w katedrze świdnickiej podczas Eucharystii i wspólnego spotkania z okazji XIX Dnia Życia Konsekrowanego. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby konsekrowane na modlitwę, którą rozpoczniemy o godz. 12.00.

Wszystkich Diecezjan proszę, by w tym dniu włączyli się we wspólne dziękczynienie za dar osób konsekrowanych i wyrazili im wdzięczność za służbę Kościołowi. Tych, którzy mają taką możliwość, zapraszam do katedry świdnickiej na wspólną modlitwę w obecności osób konsekrowanych i w ich intencji. Jak co roku, siostry, ojcowie i bracia zakonni ponowią wówczas złożone przed laty śluby zakonne. Zapraszam wszystkich do modlitwy w intencji tych osób o wierność i wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich, a także o nowe, święte i liczne powołania do życia konsekrowanego.

Przypominam, że w święto Ofiarowania Pańskiego wierni tradycyjnie wspierają zakony kontemplacyjne. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie w tym dniu na tacę. Będzie to wydatna pomoc szczególnie dla Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.

Wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

† Ignacy DEC

BISKUP ŚWIDNICKI

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiegona XIX Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2015 roku.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Cud nad Wisłą
Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status