WYDARZENIA

Z ufnością w Bożą Moc

Wspólnota Kościoła katolickiego, który jest w Polsce przeżywa bardzo istotne momenty swoich dziejów. Przygotowanie do 1050 rocznicy Chrztu Polski uświadamia nam wezwanie do dojrzałego przyjęcia darów Bożego Ducha, jakie zostały nam zawierzone w łasce wiary i dzięki którym mamy doprowadzić do budowania Królestwa Bożego pośród nas.

Zbliżająca się pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do naszej Ojczyzny i przybycie rzeszy młodych na Światowe Dni Młodzieży wprowadza nas w wielką tajemnicę wierności samego Boga i kontynuacji Jego planów w życiu ludzi, którzy w kolejnych pokoleniach przekazują, umacniają i głoszą naukę Chrystusa całemu światu.

Ponad 20 lat istnienia odnowionej Akcji Katolickiej w naszej Ojczyźnie zachęca nas do odkrycia otrzymanych i pomnożonych Bożych darów, ale także uświadamia nam konieczność odpowiedzialnego przeżywania naszej wiary w obecnych czasach, aktualnych wyzwaniach, rozwiniętych wspólnotach, pielęgnowanych inicjatywach, a nade wszystko Mocy Bożej Łaski.

W takiej perspektywie mamy szansę na właściwe odczytanie i przeżycie dzieła II Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej w Polsce pod hasłem: „Nieśmy Ewangelię nadziei“. Przygotowany program wydarzenia stwarza okazję do dokonania refleksji nad osiągnięciami ostatnich dwóch dekad, ale ma być przede wszystkim odpowiedzią na pytanie o naszą przyszłość. Nie możemy być głusi na Prawdę Chrystusowej Ewangelii, która stanowi źródło nadziei dla nas, ale i dla każdego człowieka. Stajemy wobec wielkiej szansy umocnienia naszej katolickiej tożsamości i wypracowania form współpracy ze wszystkimi ludźmi Kościoła. Tak wielu wiernych w obecnym czasie pogłębia duchową moc wiary, rozwija znajomość nauczania Kościoła w każdym aspekcie życia człowieka i jego wspólnot, chce z oddaniem i wytrwałością być świadkiem Bożych darów w otaczającym nas świecie.

Niech miesiące dzielące nas od rozpoczęcia II Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej nie będą tylko samym oczekiwaniem, ale wielką troską o odnowienie naszego zaangażowania w życie Kościoła i jego świadectwo wobec dzisiejszego świata. Z ufnością w Bożą Moc podejmijmy dzieło oddanej modlitwy i praktyk pokutnych, aby nasze starania były przepełnione Błogosławieństwem Tego, dla Którego WSZYSTKO JEST MOŻLIWE.

+ Marek Solarczyk

Krajowy Asystent Kościelny

AKCJI KATOLICKIEJ

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Dlaczego jesteśmy przeciwni in vitro?
Nie ma dobrych i złych w tej walce

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status