WYDARZENIA

Senatorowie – zatrzymajcie złe prawo

Posłowie przegłosowali ustawę o ratyfikacji przemocowej Konwencji Rady Europy. Portal AKCJA informował o tym fakcie. Czy to sprawi, że będziemy mniej aktywni? Wręcz przeciwnie! Musimy działać mocniej, na większą skalę i sprawić, żeby do jak największej grupy Polaków docierały informacje o tym, którzy posłowie zagłosowali za, a którzy przeciw genderowej Konwencji.

Fundacja „Pro-prawo do życia” przytacza główne powody, dla których Konwencja nie powinna być ratyfikowana: Konwencja CAHVIO źródeł przemocy upatruje w zróżnicowaniu między płciami, pomija zaś zupełnie realne przyczyny tego zjawiska potwierdzone badaniami empirycznymi, tj. uzależnienia (alkoholizm, pracoholizm, uzależnienie od pornografii), osłabienie więzi rodzinnych, odwrót od tradycyjnych wartości. Co więcej jako remedium na przemoc proponuje się w niej zwalczanie tradycji, religii i kultury. W krajach, gdzie przyjęto rozwiązania oparte o paradygmat ideologiczny obecny w konwencji CAHVIO, odsetek przemocy wobec kobiet jest 2 – 3 razy wyższy niż w Polsce. Nikt rozsądny nie ma wątpliwości, że z patologią społeczną, jaką jest przemoc, należy walczyć i skutecznie jej przeciwdziałać, a do tego potrzebujemy innych środków niż ideologiczna Konwencja.

Senat ma 30 dni na zajęcie się ustawą: może wnieść do niej poprawki, przyjąć bez zmian lub odrzucić w całości. Nie dajemy za wygraną i piszemy do senatorów z prośbą o zatrzymanie przemocowej (genderowej) Konwencji CAHVIO.

Zobacz treść petycji i podpisz ją:

http://citizengo.org/pl/do-senatorow-o-zatrzymanie-genderowej-konwencji

 

Magdalena Korzekwa

Campaigns Director CitizenGO

 

Zobacz także
Idziemy do Wambierzyckiej Królowej Rodzin
Troska o godne sprawowanie Uczty Pańskiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status