WYDARZENIA

Triduum Paschalne

Mamy za sobą Triduum Paschalne – trzy dni przygotowujące nas do doświadczenia i osobistego przeżycia Świąt Zmartwychwstania.

Wielki Czwartek był dniem szczególnie skupionym na Eucharystii i Kapłaństwie. W tym roku zbiegło się to z 10 rocznicą odejścia Świętego Jana Pawła II.

Wielki Piątek to jedyny w roku dzień bez Mszy świętej. Uczestniczymy w wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. Uświadamialiśmy sobie na nowo, że Jezus oddał życie za każdą osobę, także i za nas samych.

Wielka Sobota – trzecie ogniwo Triduum Paschalnego. Już tylko godziny dzielą nas od poranka Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas spędzamy w kręgu rodzinnym, z najbliższymi. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy dzisiaj pracują, którzy w tych dniach z rozmaitych przyczyn nie doświadczają radości świętowania. Dzisiaj wieczorem w Liturgii Światła pojawi się przesłanie centralnej prawdy chrześcijaństwa. Oddaje ją tradycyjne polskie pozdrowienie: „Chrystus Pan zmartwychwstał – prawdziwie Pan powstał!” Od rana czujemy i widzimy przedsmak radości świątecznej w postaci koszyczków, które zanosimy do kościoła, aby zostały poświęcone potrawy, jakie pojawią się na stołach wielkanocnych. W kościołach parafialnych będzie można część „święconki” zostawić, aby świąteczny posiłek był także udziałem osób ubogich i samotnych.

Kontynuujemy nasz cykl video na Portalu AKCJA, w którym pokazujemy filmy lub zachęcamy przez muzykę i śpiew do duchowej refleksji.

Zobacz także
24 godziny dla Pana
Prawda o Amnesty International

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status