WYDARZENIA

Jeżeli to prawda, to czemu nie?

Pierwsze badania sondażowe wskazują, że będzie dogrywka między Andrzejem Dudą a Bronisławem Komorowskim. Będzie dogrywka a pierwsze wyniki wskazują na sensacyjną przewagę Andrzeja Dudy.

(…) O komentarz do tych wstępnych wyników poprosiliśmy bp Ignacego Deca, który uczestniczył dzisiaj w uroczystościach ku czci św. Stanisława w Krakowie i w swoim komentarzu odniósł się do kazania jakie wygłosił tam abp Józef Michalik. – Jeżeli te dane się potwierdzą, albo nawet jeśli będą zbliżone, to dobrze wpisuje się w to, co mówił dzisiaj w Krakowie abp Michalik – zauważa hierarcha. – Jako Kościół nie popieramy żadnej partii, jednak oceniamy programy polityczne i akty prawne, jakie są uchwalane przez rządzących i w tym temacie nie możemy się zgodzić na hipokryzję, na postawę: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek” – powiedział „Gościowi Niedzielnemu” biskup świdnicki.

Biskup zaznacza, że sondażowy wynik badania exit poll jest dla niego satysfakcjonujący. – To znaczy, że coś się ruszyło, że chcemy większego pluralizmu w życiu społecznym i państwowym, że wybieramy sytuację, w której możliwa jest polaryzacja poglądów i opinii na kształt polityki wewnętrznej i zewnętrznej. Jestem zdania, że to wyjdzie Polsce na dobre, bo dotychczasowa sytuacja, gdy cała władza była w rękach jednej opcji politycznej, jak pokazuje historia rodziła patologię, której może dałoby się uniknąć – tłumaczy bp Ignacy Dec. (…)

Ks. Roman Tomaszczuk – fragment artykułu opublikowanego w tygodniku „Gość Niedzielny” i replikowanego przez tygodnik „Niedziela”(z którego pochodzi zdjęcie). 

Zobacz także
Pełnia szczęścia na tym świecie i w niebie
Nowy Zarząd DIAK Diecezji Świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status