WYDARZENIA

Jeżeli to prawda, to czemu nie?

Pierwsze badania sondażowe wskazują, że będzie dogrywka między Andrzejem Dudą a Bronisławem Komorowskim. Będzie dogrywka a pierwsze wyniki wskazują na sensacyjną przewagę Andrzeja Dudy.

(…) O komentarz do tych wstępnych wyników poprosiliśmy bp Ignacego Deca, który uczestniczył dzisiaj w uroczystościach ku czci św. Stanisława w Krakowie i w swoim komentarzu odniósł się do kazania jakie wygłosił tam abp Józef Michalik. – Jeżeli te dane się potwierdzą, albo nawet jeśli będą zbliżone, to dobrze wpisuje się w to, co mówił dzisiaj w Krakowie abp Michalik – zauważa hierarcha. – Jako Kościół nie popieramy żadnej partii, jednak oceniamy programy polityczne i akty prawne, jakie są uchwalane przez rządzących i w tym temacie nie możemy się zgodzić na hipokryzję, na postawę: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek” – powiedział „Gościowi Niedzielnemu” biskup świdnicki.

Biskup zaznacza, że sondażowy wynik badania exit poll jest dla niego satysfakcjonujący. – To znaczy, że coś się ruszyło, że chcemy większego pluralizmu w życiu społecznym i państwowym, że wybieramy sytuację, w której możliwa jest polaryzacja poglądów i opinii na kształt polityki wewnętrznej i zewnętrznej. Jestem zdania, że to wyjdzie Polsce na dobre, bo dotychczasowa sytuacja, gdy cała władza była w rękach jednej opcji politycznej, jak pokazuje historia rodziła patologię, której może dałoby się uniknąć – tłumaczy bp Ignacy Dec. (…)

Ks. Roman Tomaszczuk – fragment artykułu opublikowanego w tygodniku „Gość Niedzielny” i replikowanego przez tygodnik „Niedziela”(z którego pochodzi zdjęcie). 

Zobacz także
Nie dopuścić do bluźnierstwa
Bazylika zabrzmi modlitwą i muzyką

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość