WYDARZENIA

Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw do Wambierzyc

Maj jest miesiącem, w którym nasze myśli i serca kierujemy ku Matce Bożej.  Gromadzimy się w kościołach, by jak zawsze o tej porze roku wspólnie śpiewać litanie loretańską. W tych dniach sięgamy także po różaniec św. by wraz z Maryją modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W naszej diecezji od wielu już lat w ostatnią sobotę maryjnego maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach spotykają się małżeństwa i rodziny na swojej dorocznej pielgrzymce. W tym roku będzie to już XI pielgrzymka i przypadnie ona w sobotę 30 maja br.

Zapraszam Was drodzy diecezjanie i w tym roku do udziału w tym wyjątkowym diecezjalnym święcie rodziny. Na program pielgrzymki złożą się min. konferencje ks. Krzysztofa Czapli, dyrektora Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanym, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji uzdrowienia relacji rodzinnych, nabożeństwo majowe i wspólny posiłek. Spotkanie zakończy się o godz. 18.00 celebracją Eucharystii, której będzie przewodniczył Biskup Świdnicki. Do udziału w pielgrzymce zapraszam wszystkich a szczególnie małżeństwa i rodziny, które już podjęły albo pragną podjąć dzieło wspólnej modlitwy różańcowej w swoich domach. Zapraszam do Wambierzyc duszpasterzy, małżonków, całe rodziny, wspólnoty modlitewne a zwłaszcza Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W czasie, kiedy rodzina w naszej Ojczyźnie potrzebuje odnowy i umocnienia błagajmy razem z Maryją o lepsze jej jutro.

Zawierzając wszystkich Królowej Rodzin i Fatimskiej Pani wszystkim z serca błogosławię.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w  XI Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin i Małżeństw do Wambierzyc

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Dzielmy się miłością
KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA RADY KRAJOWEGO INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość