WYDARZENIA

Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw do Wambierzyc

Maj jest miesiącem, w którym nasze myśli i serca kierujemy ku Matce Bożej.  Gromadzimy się w kościołach, by jak zawsze o tej porze roku wspólnie śpiewać litanie loretańską. W tych dniach sięgamy także po różaniec św. by wraz z Maryją modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W naszej diecezji od wielu już lat w ostatnią sobotę maryjnego maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach spotykają się małżeństwa i rodziny na swojej dorocznej pielgrzymce. W tym roku będzie to już XI pielgrzymka i przypadnie ona w sobotę 30 maja br.

Zapraszam Was drodzy diecezjanie i w tym roku do udziału w tym wyjątkowym diecezjalnym święcie rodziny. Na program pielgrzymki złożą się min. konferencje ks. Krzysztofa Czapli, dyrektora Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanym, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji uzdrowienia relacji rodzinnych, nabożeństwo majowe i wspólny posiłek. Spotkanie zakończy się o godz. 18.00 celebracją Eucharystii, której będzie przewodniczył Biskup Świdnicki. Do udziału w pielgrzymce zapraszam wszystkich a szczególnie małżeństwa i rodziny, które już podjęły albo pragną podjąć dzieło wspólnej modlitwy różańcowej w swoich domach. Zapraszam do Wambierzyc duszpasterzy, małżonków, całe rodziny, wspólnoty modlitewne a zwłaszcza Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W czasie, kiedy rodzina w naszej Ojczyźnie potrzebuje odnowy i umocnienia błagajmy razem z Maryją o lepsze jej jutro.

Zawierzając wszystkich Królowej Rodzin i Fatimskiej Pani wszystkim z serca błogosławię.

+Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w  XI Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin i Małżeństw do Wambierzyc

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Huragan wyrządził poważne szkody
Egzorcyzmy Anneliese Michel

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status