WYDARZENIA

Santo Subito

„Santo Subito” to widowisko muzyczne, które za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły. Premiera miała miejsce 23 kwietnia 2014 r.

Od momentu premiery zagrane było już w ponad stu kościołach na terenie całej Polski, czego efektem są liczne rekomendacje. Celem twórców jest dotarcie do jak największej ilości wiernych, aby móc głosić dobre słowo w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Największym atutem dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że „Santo Subito” na długo pozostaje w pamięci. W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu ale i w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły melanż dźwięków i emocji. Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły: Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II.

Spektakl pt. „Santo Subito” w wykonaniu zespołu Polskiego Teatru Historii z Mikołowa będzie można obejrzeć w niedzielę 17 maja 2015 r. o godz. 16:00 w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim. Serdecznie polecamy i zapraszamy – wstęp wolny.

Zobacz także
Naucz mnie słuchać, o Panie
Pilnujmy jak mają być wydawane unijne dotacje

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status