WYDARZENIA

Suchą stopą przez „czerwone morze” przeprowadził polski lud

Z gniazda co przetrwało próby czas, w którym ran jest tyle ilu nas, wzbił się w niebo niczym biały orzeł. Urzeczony blaskiem gwiazd. Tak jak strumień, co wypływa z gór, niosąc wodę dla spragnionych pól. Swoim słowem nas do miasta wiedzie, gdzie anielski śpiewa chór. Leć muzyczko do niebiańskiej krainy. Powiedz Bogu, że Go za to wielbimy. On ducha w podarte żagle tchnął. W dniach niedoli pod opiekę wziął Swą ojczyznę jak łupinkę kruchą na szerokie wody pchnął. Dostrzegając w nas wolności głód, mocą Boga Ojca sprawił cud. Suchą stopą przez „czerwone morze” przeprowadził polski lud. 

Piosenka skomponowana przez bardzo lubianych Braci Golców – tym razem w wersji wykonywanej przez wielu polskich wokalistów: Anię Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Monikę Kuszyńską, Rafała Brzozowskiego, Ryszarda  Rynkowskiego, Kubę Badacha, Natalię Sołtysek, Elizę Kanię oraz Chór Gospel Rain z Lublina. Utwór jest hymnem wdzięczności za Świętego Jana Pawła II, który dla Polaków był i jest Ojcem, Nauczycielem i Przewodnikiem.

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy muzyczny cykl na Portalu AKCJA. W kolejne soboty proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy  Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nasi Bracia Prześladowani
Spróbuję cię naprawić

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status