WYDARZENIA

Suchą stopą przez „czerwone morze” przeprowadził polski lud

Z gniazda co przetrwało próby czas, w którym ran jest tyle ilu nas, wzbił się w niebo niczym biały orzeł. Urzeczony blaskiem gwiazd. Tak jak strumień, co wypływa z gór, niosąc wodę dla spragnionych pól. Swoim słowem nas do miasta wiedzie, gdzie anielski śpiewa chór. Leć muzyczko do niebiańskiej krainy. Powiedz Bogu, że Go za to wielbimy. On ducha w podarte żagle tchnął. W dniach niedoli pod opiekę wziął Swą ojczyznę jak łupinkę kruchą na szerokie wody pchnął. Dostrzegając w nas wolności głód, mocą Boga Ojca sprawił cud. Suchą stopą przez „czerwone morze” przeprowadził polski lud. 

Piosenka skomponowana przez bardzo lubianych Braci Golców – tym razem w wersji wykonywanej przez wielu polskich wokalistów: Anię Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Monikę Kuszyńską, Rafała Brzozowskiego, Ryszarda  Rynkowskiego, Kubę Badacha, Natalię Sołtysek, Elizę Kanię oraz Chór Gospel Rain z Lublina. Utwór jest hymnem wdzięczności za Świętego Jana Pawła II, który dla Polaków był i jest Ojcem, Nauczycielem i Przewodnikiem.

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy muzyczny cykl na Portalu AKCJA. W kolejne soboty proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy  Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Gorzkie Żale (1)
Konkretnym wyrazem miłości do człowieka jest umacnianie sprawiedliwości

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość