WYDARZENIA

Znaki

Urodzony w 1973 w Wałbrzychu. W latach 1997-2002 studiował malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Dyplom z malarstwa oraz z fotografii artystycznej (aneks) uzyskał w 2002 roku. Od 2004 pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Sztuk Wizualnych ASP w Krakowie.

Miłosz Pobiedziński kreuje obrazy będące próbą rozważań nad zagadnieniami dotykającymi bezpośrednio twórcę i jego dzieło. Zarówno pytania o sens sztuki, celowość działań artystycznych, jak i szukanie wspólnych wartości w kręgu tradycji malarstwa europejskiego i we współczesnych formach wypowiedzi artystycznej stanowią temat przewodni jego twórczości. Stosuje różnorodne środki wyrazu: od tradycyjnego blejtramu po formy i działania przestrzenne (obiekty, instalacje). Od 2000 roku bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą. Prace znajdują się w zbiorach Studentenwerk w Göttingen, Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie, a także w kolekcjach prywatnych we Francji i USA.

Wernisaż wystawy prac malarskich Miłosza Pobiedzińskiego pt. „Znaki” odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 r. o godz. 17:00 w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Będzie to jedno z wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Papieskich w stolicy naszej Diecezji.

Zobacz także
Uszanujcie prawo do życia każdego człowieka
Wezwani do modlitwy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość