WYDARZENIA

Polacy wierzą w to, że zmiana jest możliwa

Chciałabym przekazać kolejne podsumowanie aktywności Fundacji Pro – Prawo do życia. Cały czerwiec pracowaliśmy bez chwili przerwy w całej Polsce, ponieważ musimy zrobić wszystko, żeby wykorzystać moment, w którym Polacy wierzą w to, że zmiana jest możliwa.

Już 3 lipca złożymy w Sejmie projekt ustawy zakazującej zabijania nienarodzonych dzieci, pod którym podpisało się do tej pory 250 tysięcy Polaków?  Ta liczba to jeszcze nie koniec. Czekamy do ostatniej chwili, żeby zebrać i zliczyć podpisy zbierane przez indywidualnych wolontariuszy w całym kraju. To wszystko nie wydarzyłoby się gdyby nie codzienna praca naszych wolontariuszy i regularne wsparcie naszych darczyńców. Setki tysięcy podpisów to wspólny sukces dobrych ludzi, którzy wspierali nas przez ostatnie miesiące!

W czerwcu zorganizowaliśmy kilka bardzo głośnych pikiet, o których usłyszała cała Polska. Byliśmy m.in. w Krakowie przy okazji konferencji Ginekologia 2015, w której wziął udział znany aborter, Romuald Dębski.  Podczas wizyty premiera Kanady, Stephena Harpera w Polsce, zorganizowaliśmy demonstrację w obronie Mary Wagner. Członkowie delegacji kanadyjskiej mogli z bliska zobaczyć nasze transparenty i usłyszeć wykrzyczane wielokrotnie słowa: „Is the abortion business more important for Canada than the lives of babies?”. Dowiedzieliśmy się, że nasza pikieta zrobiła na kanadyjczykach bardzo silne wrażenie. W tym miesiącu nasi wolontariusze pokazywali również prawdę o pedofilii podczas parady równości w Warszawie. Powtarzali wielokrotnie przez megafon, że pedofilia występuje 20 razy częściej wśród homoseksualistów. Wierzymy, że prawdę należy pokazywać wszystkim i wszędzie.

Ostatnie tygodnie okazały się okresem wzmożonych działań policji wymierzonych w działalność Fundacji Pro – prawo do życia. Do naszego biura wpłynęło pismo z Komendy Rejonowej Warszawa I, w którym poinformowano nas o wszczęciu postępowania w sprawie „zakłócenia spokoju osób postronnych” na pl. Zamkowym we wrześniu ubiegłego roku poprzez prezentowanie banerów pokazujących prawdę o aborcji. Pikietami Fundacji zainteresowała się nie tylko stołeczna policja. Nasz dolnośląski koordynator jest regularnie nękany przez funkcjonariuszy podczas legalnych zgromadzeń organizowanych we Wrocławiu. Policjanci próbowali przesłuchiwać go w trakcie pikiet, zadawali mu pytania o stan majątkowy, zarobki, sytuację rodzinną, sugerowali osobom postronnym, że mogą składać wnioski o ukaranie, a także trzykrotnie wzywali na przesłuchania na komisariacie.

W całym kraju przybywa aktywnych wolontariuszy Fundacji, w kolejnych miastach powstają prężnie działające komórki. W tym miesiącu swoją aktywność rozpoczęli dobrzy ludzie z Wałbrzycha, Wolsztyna, Lubaczowa i Grudziądza. Czuję, że wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do życia codziennie robią wszystko, żeby bronić nienarodzonych dzieci. Wiem, że w całej Polsce jest coraz więcej przychylnych nam osób. Bardzo proszę o rozważenie możliwości regularnego wspierania naszych działań finansowo. Bardzo by to nam pomogło. Razem powstrzymamy aborcję.

Pozdrawiam

Kaja Godek

Fundacja Pro – Prawo do Życia

Zobacz także
Błogosławiona wina
Oto Pan Bóg przyjdzie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status