WYDARZENIA

Wznoszą się ku niebu

Modlą się wszyscy aniołowie i całe stworzenie, modlą się stada i dzikie zwierzęta zginając swoje kolana. Wszystko, co wychodzi ze stajni i wypełza z nor, nie podnosi bezużytecznie swoich paszcz ku niebu, lecz modli się wydając dźwięki sobie właściwe. Nawet i ptaki powstające ze snu wznoszą się ku niebu i rozkładając na krzyż skrzydła zamiast rąk, mówią coś, co wydaje się modlitwą. Cóż można jeszcze więcej powiedzieć o tej świętej czynności? Modlił się także sam Pan, któremu niech będzie chwała i moc na wieki wieków.

Tak o modlitwie pisał Tertulian w traktacie „O modlitwie”. Ku Panu Bogu możemy się zwracać nieustannie i w każdym miejscu. Jednakże świątynie, kaplice, kapliczki, figurki, przydrożne krzyże, a nawet samo niebo, mogą być inspiracją do modlitwy. Stojąc przed świątynią – na przykład taką, jak widoczny na zdjęciu kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim – tak naprawdę wkraczamy w domenę nieba – zbliżamy się do Pana.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
FAKE NEWS’em w KATOLIKA
ROK FRANCISZKA

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status