WYDARZENIA

Błogosławiona jesteś, Córko

„Maryja, dzięki osobliwemu przywilejowi Niepokalanego swego poczęcia zwyciężyła grzech i dlatego nie była podległą owemu prawu pozostawania w stanie rozkładu grobowego i nie miała powinności wyczekiwania na odkupienie swego ciała aż do końca czasów”.

Tak napisał Św. Pius XII, gdy jako papież w 1050 r. ogłaszał dogmat o Wniebowzięciu Najśwętszej Maryi Panny. Wiara w tę prawdę trwała w Kościele przez całe stulecia. Do Matki Jezusa stosują się słowa wypowiedziane przez Ozjasza do mężnej Judyty, która zwyciężyła Holofernesa: „Błogosławiona jesteś, córko, przez Boga Najwyższego, spomiędzy wszystkich niewiast na ziemi… Niech to sprawi tobie Bóg, abyś była wywyższona na wieki i ubogacona w dobra, bo nie szczędziłaś swego życia… A cały naród odpowiedział: «Niech tak będzie, niech tak będzie!» (Jdt 13, 18-20). My także powtarzamy każdego dnia: 'Błogosławionaś Ty między niewiastami”.

Zdjęcie, przedstawiające kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim, publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Zawsze możesz wybrać MIŁOŚĆ
Nie zgodził się, aby uśmiercić nienarodzone dziecko

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status