WYDARZENIA

Huragan wyrządził poważne szkody

Drodzy Diecezjanie, 8 lipca br. w godzinach rannych, trwający zaledwie 15 minut huragan wyrządził poważne szkody na terenie Gminy Międzylesie, uszkadzając 50 domów mieszkalnych, 120 budynków gospodarczych, niszcząc ponad 1000 ha upraw rolnych.

W wyniku tego żywiołu poważnie ucierpiało 6 kościołów na tym terenie: 2 kościoły w Międzylesiu, Nowej Wsi, Szklarni, Lesicy i Goworowie. Zniszczeniu uległy wieże i dachy tych kościołów. Parafie na miarę swoich możliwości zdołały zaledwie zabezpieczyć kościoły przed dalszą ich degradacją. Naprawa szkód przerasta możliwości wiernych parafii, a spodziewane odszkodowania nie pokryją w całości kosztów koniecznych remontów.

W poczuciu solidarności i w trosce o świątynie, zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorącą prośbą o wsparcie materialne i duchowe poszkodowanych wspólnot parafialnych. Licząc na Wasze zrozumienie i hojność, proszę o przeprowadzenie parafialnej zbiórki do puszek w niedzielę 30 sierpnia br. we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji.

Za okazane serce serdecznie dziękuję staropolskim „Bóg zapłać”.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

ZOBACZ SKALĘ ZNISZCZEŃ NA ZDJĘCIACH

Zobacz także
Skala protestu jest ogromna
Nie opuszczaj mnie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość