WYDARZENIA

Huragan wyrządził poważne szkody

Drodzy Diecezjanie, 8 lipca br. w godzinach rannych, trwający zaledwie 15 minut huragan wyrządził poważne szkody na terenie Gminy Międzylesie, uszkadzając 50 domów mieszkalnych, 120 budynków gospodarczych, niszcząc ponad 1000 ha upraw rolnych.

W wyniku tego żywiołu poważnie ucierpiało 6 kościołów na tym terenie: 2 kościoły w Międzylesiu, Nowej Wsi, Szklarni, Lesicy i Goworowie. Zniszczeniu uległy wieże i dachy tych kościołów. Parafie na miarę swoich możliwości zdołały zaledwie zabezpieczyć kościoły przed dalszą ich degradacją. Naprawa szkód przerasta możliwości wiernych parafii, a spodziewane odszkodowania nie pokryją w całości kosztów koniecznych remontów.

W poczuciu solidarności i w trosce o świątynie, zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorącą prośbą o wsparcie materialne i duchowe poszkodowanych wspólnot parafialnych. Licząc na Wasze zrozumienie i hojność, proszę o przeprowadzenie parafialnej zbiórki do puszek w niedzielę 30 sierpnia br. we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji.

Za okazane serce serdecznie dziękuję staropolskim „Bóg zapłać”.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

ZOBACZ SKALĘ ZNISZCZEŃ NA ZDJĘCIACH

Zobacz także
Radość chrześcijanina to nie wesołość chwili
Z ufnością w Boga i Jego moc

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status