WYDARZENIA

Melodia opanowanego ruchu i miłego zapachu

Ileż w tym wzniosłego piękna, gdy jasne ziarenka kadzidła padną na żarzące się węgle i gdy z rozkołysanego trybularza popłynie wonny dym! Jest to jakby melodia opanowanego ruchu i miłego zapachu. Czynność pozbawiona wszelkiego praktycznego celu, czysta jak pieśń, ofiarna, hojna, wszystkiego się wyrzekająca miłość.

Romano Guardini tak właśnie napisał w swoim dziele „Znaki święte” o dymie kadzidła. Jest to gest liturgiczny stosowany w trakcie szczególnie ważnych uroczystości i bywa niekiedy traktowany trochę jak „ozdobnik”. Widoczny na zdjęciu, ale też znany nam symbol niech przypomina każdemu z nas, iż jako chrześcijanie zmierzamy ku temu, co duchowe, ale na tej drodze spala się to, co materialne.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Świętej pamięci ks. Łukasz Ziemski
Piszczałki i struny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status