NAMYSŁY

Modlitwa dziewczyńska

Daj mi, Boże, to jedno, tylko najważniejsze: Co nie zna nienawiści, nie płonie od gniewu… Kyrie Eleison, daj mi nowe serce!… Proszę, daj mi nowe serce, daj mi nowe, nowe serce… Proszę, daj mi nowe serce…

„Modlitwa dziewczyńska” to utwór z płyty „Panny Wyklęte” wykonywany przez duet Marika & Maleo Reggae Rockers. Piosenka nie nawiązuje do Powstania Warszawskiego, którego wybuch dzisiaj wspominamy, jednak po części oddaje stan ducha i głębię doznań, jakie wypełniały serca młodych dziewcząt i chłopców, którzy w stanie najwyższej konieczności oddawali się bez reszty Ojczyźnie. Powstanie Warszawskie było jednym z tych aktów heroizmu, o jakich nie wolno nam zapomnieć, ale też jaki może stać się ziarnem współczesnych poświęceń.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Czym jest jeszcze Europa, jeśli pozbawia się ją odniesień do Jerozolimy i do Aten?
Dokąd nas zaprowadzisz, Panie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status