WYDARZENIA

Po stracie dziecka

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska zaprasza rodziców z całej Polski, którzy doświadczyli śmierci dziecka na Dni Skupienia.  Rekolekcje odbędą się w dniach 18-20 września 2015 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej w Straszynie oraz w drugim terminie 9 – 11 października 2015 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich.

To ostatni taki wspólny weekend w tym roku. Kolejne rekolekcje przewidziane są wstępnie, nie szybciej niż w czerwcu przyszłego roku. Zaproszenie skierowane jest do rodziców bez względu kiedy dziecko umarło, w jakim wieku i w jakich okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, śmierć dziecka starszego – choroba, wypadek, morderstwo, samobójstwo.  Na Dni Skupienia zapraszamy rodziców, którzy chcą spędzić weekend na modlitwie, rozmowach lub w wyciszeniu. Nie będzie grup dzielenia ani warsztatów.

Straszyn to niewielka miejscowość położona w dolinie Raduni, około 10 km na południowy wschód od Gdańska, tuż przy punkcie łączącym trójmiejską obwodnicę z autostradą A1. Dojazd z Gdańska Głównego autobusem linii 846 rozkład.  Dojazd samochodem  kliknij Dysponujemy pokojami 2, 3, 4-osobowymi, każdy z łazienką. Dom Rekolekcyjny posiada własną kaplicę, monitorowany parking oraz miejsce na ognisko, na terenie parafii znajduje się plenerowa Droga Krzyżowa. Nie ma możliwości rezerwacji pokoi 1-osobowych. Nie można także dochodzić na wybrane nabożeństwa i konferencje nie będąc uczestnikiem rekolekcji. Zdjęcia Domu Rekolekcyjnego Kliknij

W odniesieniu do terminu rekolekcji w Ząbkowicach Śląskich (miasto położone pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem, pomiędzy Świdnicą a Nysą, połączenia drogowe i kolejowe) osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Anną (tel: 883780040) lub Krzysztofem (tel: 733611715) – zawsze po godz. 19:00 oraz mejlowo na adres: rekolekcje@konto.pl

Rekolekcje rozpoczynamy piątkową kolacją o godz. 18:00, kończymy niedzielnym obiadem około godz. 14:00  Tradycyjnie już w planach: codzienna Eucharystia, konferencje, możliwość spowiedzi, rozmowy z księżmi i psychologiem a co ważne, czas na spędzenie czasu z innymi osieroconymi.  Koszt pobytu jednej osoby wynosi 170 zł – wliczone noclegi, pościel oraz pełne wyżywienie.  

KLIKNIJ: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Aby wysłać formularz należy wypełnić

wszystkie podświetlone na różowo pola.

Formularz służy prowadzącym w przygotowaniu konferencji – prosimy o dokładne odpowiedzi na pytania, również osoby, które po raz kolejny będą przyjeżdżały na rekolekcje. Prosimy podać wiek i  imiona zmarłego dziecka/dzieci. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymacie drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, w którym podamy numer konta na które należy wpłacić zaliczkę wysokości 50 zł od osoby. Wpłata zaliczki gwarantuje wpisanie na listę uczestników. Pozostałą kwotę uiszczamy na miejscu, w czasie trwania rekolekcji. W przypadku braku potwierdzenia zgłoszenia  po siedmiu dniach – prosimy o ponowny kontakt telefoniczny lub mailowy. Informacje na temat rekolekcji będą uzupełniane na bieżąco – prosimy o czytanie zamieszczonych tu wiadomości.

Wrześniowe konferencje, spowiedzi, rozmowy prowadzić będą :

Ks. Jacek Nawrot – wikariusz parafii  św. Ojca Pio w Gdańsku-Ujeścisku, wykładowca GSD, wielowieloletni kierownik duchowny, ceniony rekolekcjonista i teolog duchowości,

Ks. Ireneusz Stożyński – pomoc duszpasterska parafii pw. NMP Królowej Różańca św. w Gdańsku, Sędzia w Gdańskim Trybunale Metropolitalnym, związany z Sopocką Szkołą Wiary,

Ks. Jan Uchwat – nasz wspólnotowy duszpasterz, ojciec duchowny, wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym, posługuje w duszpasterstwie rodzin i środowiskach obrony życia,

Ks. Piotr Belecki – wikariusz parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie, nasz wspólnotowy duszpasterz, archidiecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej Ołtarza,

Jarosław Zabojszcz – psycholog, seksuolog.

Pozostałych prowadzących podamy w późniejszym terminie.

Na podstawie: stratadziecka.pl

Zobacz także
Bądźcie świętymi!
Św. Józef Rzemieślnik wzór robotnika i opiekuna – opowiada o. Tomasz Tlałka OSPPE

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość