WYDARZENIA

Po stracie dziecka

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska zaprasza rodziców z całej Polski, którzy doświadczyli śmierci dziecka na Dni Skupienia.  Rekolekcje odbędą się w dniach 18-20 września 2015 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej w Straszynie oraz w drugim terminie 9 – 11 października 2015 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich.

To ostatni taki wspólny weekend w tym roku. Kolejne rekolekcje przewidziane są wstępnie, nie szybciej niż w czerwcu przyszłego roku. Zaproszenie skierowane jest do rodziców bez względu kiedy dziecko umarło, w jakim wieku i w jakich okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, śmierć dziecka starszego – choroba, wypadek, morderstwo, samobójstwo.  Na Dni Skupienia zapraszamy rodziców, którzy chcą spędzić weekend na modlitwie, rozmowach lub w wyciszeniu. Nie będzie grup dzielenia ani warsztatów.

Straszyn to niewielka miejscowość położona w dolinie Raduni, około 10 km na południowy wschód od Gdańska, tuż przy punkcie łączącym trójmiejską obwodnicę z autostradą A1. Dojazd z Gdańska Głównego autobusem linii 846 rozkład.  Dojazd samochodem  kliknij Dysponujemy pokojami 2, 3, 4-osobowymi, każdy z łazienką. Dom Rekolekcyjny posiada własną kaplicę, monitorowany parking oraz miejsce na ognisko, na terenie parafii znajduje się plenerowa Droga Krzyżowa. Nie ma możliwości rezerwacji pokoi 1-osobowych. Nie można także dochodzić na wybrane nabożeństwa i konferencje nie będąc uczestnikiem rekolekcji. Zdjęcia Domu Rekolekcyjnego Kliknij

W odniesieniu do terminu rekolekcji w Ząbkowicach Śląskich (miasto położone pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem, pomiędzy Świdnicą a Nysą, połączenia drogowe i kolejowe) osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Anną (tel: 883780040) lub Krzysztofem (tel: 733611715) – zawsze po godz. 19:00 oraz mejlowo na adres: rekolekcje@konto.pl

Rekolekcje rozpoczynamy piątkową kolacją o godz. 18:00, kończymy niedzielnym obiadem około godz. 14:00  Tradycyjnie już w planach: codzienna Eucharystia, konferencje, możliwość spowiedzi, rozmowy z księżmi i psychologiem a co ważne, czas na spędzenie czasu z innymi osieroconymi.  Koszt pobytu jednej osoby wynosi 170 zł – wliczone noclegi, pościel oraz pełne wyżywienie.  

KLIKNIJ: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Aby wysłać formularz należy wypełnić

wszystkie podświetlone na różowo pola.

Formularz służy prowadzącym w przygotowaniu konferencji – prosimy o dokładne odpowiedzi na pytania, również osoby, które po raz kolejny będą przyjeżdżały na rekolekcje. Prosimy podać wiek i  imiona zmarłego dziecka/dzieci. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymacie drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, w którym podamy numer konta na które należy wpłacić zaliczkę wysokości 50 zł od osoby. Wpłata zaliczki gwarantuje wpisanie na listę uczestników. Pozostałą kwotę uiszczamy na miejscu, w czasie trwania rekolekcji. W przypadku braku potwierdzenia zgłoszenia  po siedmiu dniach – prosimy o ponowny kontakt telefoniczny lub mailowy. Informacje na temat rekolekcji będą uzupełniane na bieżąco – prosimy o czytanie zamieszczonych tu wiadomości.

Wrześniowe konferencje, spowiedzi, rozmowy prowadzić będą :

Ks. Jacek Nawrot – wikariusz parafii  św. Ojca Pio w Gdańsku-Ujeścisku, wykładowca GSD, wielowieloletni kierownik duchowny, ceniony rekolekcjonista i teolog duchowości,

Ks. Ireneusz Stożyński – pomoc duszpasterska parafii pw. NMP Królowej Różańca św. w Gdańsku, Sędzia w Gdańskim Trybunale Metropolitalnym, związany z Sopocką Szkołą Wiary,

Ks. Jan Uchwat – nasz wspólnotowy duszpasterz, ojciec duchowny, wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym, posługuje w duszpasterstwie rodzin i środowiskach obrony życia,

Ks. Piotr Belecki – wikariusz parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie, nasz wspólnotowy duszpasterz, archidiecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej Ołtarza,

Jarosław Zabojszcz – psycholog, seksuolog.

Pozostałych prowadzących podamy w późniejszym terminie.

Na podstawie: stratadziecka.pl

Zobacz także
Małżeńska randka
Pamiętając o bohaterach

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status