WYDARZENIA

Nie jesteśmy tylko górą białka z ambicjami

„Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.”

„Ostatecznie przecież nie jesteśmy tylko górą białka z ambicjami, ale dziećmi Boga w drodze do domu Ojca. Błąd polega na tym, że o naszej wielkości rozmawiamy między sobą. Przeglądamy się w ilości zer na koncie, w naszych dyplomach, w znajomych i wszędzie tam poszukujemy potwierdzenia naszej wielkości. Osobnym zjawiskiem jest przeglądanie się w sobie w poszukiwaniu wielkości. Stąd pochodzą lęki przed zdemaskowaniem i ciągła gotowość obrony wobec tych, którzy chcieliby naruszyć nasze dobre zdanie o nas samych. Tak rodzi się pycha rozumiana w podwójnym znacze­niu jako niezdrowa duma, ale także jako niezdrowa nieśmiałość.” Tak odnosi się do fragmentu czytań mszalnych z wczorajszej niedzieli Tomasz Delurski – autor internetowego notatnika pod tytułem „Blog mistrza Caravaggia”.

Zdjęcie, wykonane na frontonie byłego ewangelickiego kościółka w Kamieńcu Ząbkowickim, publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Walczymy o prawo do życia
Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw do Wambierzyc

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość