WYDARZENIA

Papież na Kresach

Wystawa „Święty Jan Paweł II na Kresach” będzie udostępniona już w najbliższą niedzielę. Ekspozycja będzie miała charakter plenerowy i można ją będzie oglądać wzdłuż alejki prowadzącej do kościoła Ojców Bonifratrów w Ząbkowicach Śląskich.

Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 27 września 2015 r. ok. godz. 10:30 (tuż po Mszy św. odprawianej w tym kościele o godz. 9:30). Na poszczególnych planszach zobaczymy miejsca, do których Papież przybywał podczas swoich pielgrzymek. Na fotogramach zobaczymy nastrój spotkań z Polonią, które odbywały się w miastach będących historycznymi Kresami Rzeczypospolitej. Będzie to już druga prezentacja przygotowana przez Fundację Wolność i Demokracja, jaka trafi do Ząbkowic. Poprzednia, która miała miejsce w kwietniu br., nosiła tytuł „Ostatni Obrońcy Kresów. Polskie Podziemie Zbrojne na Kresach po 1944 roku”.

Po otwarciu wystawy odbędzie się spotkanie z prezesem Fundacji Wolność i Demokracja posłem Michałem Dworczykiem. W restauracji „Dolnośląska” (vis a vis kościoła) będzie można wysłuchać relacji inicjatora wystawy o obecnej sytuacji Polakow na Wschodzie oraz o potrzebie kultywowania pamięci o najnowszej historii naszego kraju.

Zobacz także
Szkoły Przyjazne Rodzinie
II Forum ewangelizacyjne
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status