WYDARZENIA

Papież na Kresach

Wystawa „Święty Jan Paweł II na Kresach” będzie udostępniona już w najbliższą niedzielę. Ekspozycja będzie miała charakter plenerowy i można ją będzie oglądać wzdłuż alejki prowadzącej do kościoła Ojców Bonifratrów w Ząbkowicach Śląskich.

Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 27 września 2015 r. ok. godz. 10:30 (tuż po Mszy św. odprawianej w tym kościele o godz. 9:30). Na poszczególnych planszach zobaczymy miejsca, do których Papież przybywał podczas swoich pielgrzymek. Na fotogramach zobaczymy nastrój spotkań z Polonią, które odbywały się w miastach będących historycznymi Kresami Rzeczypospolitej. Będzie to już druga prezentacja przygotowana przez Fundację Wolność i Demokracja, jaka trafi do Ząbkowic. Poprzednia, która miała miejsce w kwietniu br., nosiła tytuł „Ostatni Obrońcy Kresów. Polskie Podziemie Zbrojne na Kresach po 1944 roku”.

Po otwarciu wystawy odbędzie się spotkanie z prezesem Fundacji Wolność i Demokracja posłem Michałem Dworczykiem. W restauracji „Dolnośląska” (vis a vis kościoła) będzie można wysłuchać relacji inicjatora wystawy o obecnej sytuacji Polakow na Wschodzie oraz o potrzebie kultywowania pamięci o najnowszej historii naszego kraju.

Zobacz także
Ojcze nasz!
X Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość