WYDARZENIA

Nadal są mężem i żoną

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem  Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc, beznadziejnej możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.

Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo. Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR jest Wspólnotą Wiernej Miłości Małżeńskiej, którą założyli sakramentalni małżonkowie. Współzałożycielem Wspólnoty jest ks. Jan Pałyga SAC. W dniu 14 marca 2012 roku Episkopat Polski mianował krajowym duszpasterzem Wspólnoty ks. Pawła Dubowika.

Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na spotkanie w piątek 6 listopada 2015 r. o godzinie 17:00 do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu (dzielnica Sobięcin), ul. św. Józefa 1, 58 – 305 Wałbrzych.  Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii. Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. Tadeusz Wróbel.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Powiększają PKB o 40%
Powietrze powinno zostać oczyszczone z ludzkiej lekkomyślności

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status